RTX 2080 Düşük FPS Sorunu

Daha fazla  
2080 ve 9750H içeren ASUS GX701GXR RTX 2080 Max Q düşük FPS sorunu model bir laptop kullanıyorum ama en basitinden bir CS'de bile 200FPS'i geçemiyorum ve ara ara takılmalar oluyor RTX kartı kullanmama rağmen bu sorunu yaşıyorum otomatik kullan dersem zaten 50-60 FPS anca alıyorum Bannerlord'da falan kasma mevcut anlam veremedim acaba sorun bilgisayarda mı? Bunu nerede nasıl test edebilirim bir fikriniz var mı?

Son düzenleme:
2080 ve 9750H içeren ASUS GX701GXR RTX 2080 Max Q düşük FPS sorunu model bir laptop kullanıyorum ama en basitinden bir CS'de bile 200FPS'i geçemiyorum ve ara ara takılmalar oluyor RTX kartı kullanmama rağmen bu sorunu yaşıyorum otomatik kullan dersem zaten 50-60 FPS anca alıyorum Bannerlord'da falan kasma mevcut anlam veremedim acaba sorun bilgisayarda mı? Bunu nerede nasıl test edebilirim bir fikriniz var mı?

Anakarttaki grafik yongasini kullaniyor olabilir. DxDiag'dan bir bakin hangisini kullaniyor ve aygit yöneticisine gelin grafik kartlari ya da monitör bagdastiricilari diye gecer tiklayin. RTX 2080 disinda bir grafik varsa sag tiklayip devre disi birak deyin.

Hocam ürünün dahili ekran kartı kullanılıyor olabilir kesin çözüm şudur:
Şarja takıp oynayın yükseliyorsa dahili ekran kartını kullandığı içindir
Yükselmiyor ise laptopta sorun olabilir.

Anakarttaki grafik yongasini kullaniyor olabilir. DxDiag'dan bir bakin hangisini kullaniyor ve aygit yöneticisine gelin grafik kartlari ya da monitör bagdastiricilari diye gecer tiklayin. RTX 2080 disinda bir grafik varsa sag tiklayip devre disi birak deyin.

Anakarttakini kullanmadığına eminim lakin yine de beklenen performansı alamıyorum bundan dolayı canım sıkılıyor sorun nerede onu da anlayamadım.
Hocam ürünün dahili ekran kartı kullanılıyor olabilir kesin çözüm şudur:
Şarja takıp oynayın yükseliyorsa dahili ekran kartını kullandığı içindir
Yükselmiyor ise laptopta sorun olabilir.
Zaten sürekli şarjda hani ondan değil lakin bende 5 6 yıldır bu işlerle uğraşmama rağmen bir çözüm bulamadım o yüzden danışmak istedim.

Hocam garanti devam ediyor ise müşteri hizmetlerini arayıp sorun.

Anakarttakini kullanmadığına eminim lakin yine de beklenen performansı alamıyorum bundan dolayı canım sıkılıyor sorun nerede onu da anlayamadım.

Zaten sürekli şarjda hani ondan değil lakin bende 5 6 yıldır bu işlerle uğraşmama rağmen bir çözüm bulamadım o yüzden danışmak istedim.
DxDiag a bir bakin.
O zaman anlasilir zaten.
Ve aygit yöneticisinden RTX 2080 disinda bir grafik varsa iptal edin.
DxDiag zaten windows ile yüklenen bir program.

Size tavsiyem:
İlk önce Nvidia yazılımdan oynadığınız oyunun seçtiği ekran karıtını otomatik ayardan Nvidia olarak ayarlayın.( Yanımda pc olmadığından görsel paylaşamadım)
Sorun devam ederse garantiniz devam ediyorsa servisle iletişim kurabilirsiniz.
Garanti yoksa güvendiğin bilgisayarcıdan sorun. Net bilgi ile konuşursa teknik destek alın.

DxDiag'a bir bakin.
O zaman anlasilir zaten.
Ve aygit yöneticisinden RTX 2080 disinda bir grafik varsa iptal edin.
DxDiag zaten Windows ile yüklenen bir program.

DxDiag üzerinde iki kartım da görünüyor. Armoury crate üzerinden birkaç ayar yapıp onboard GPU'yu devre dışı bırakabiliyorm ama yine de FPS beklediğim kadar yükselmiyor acaba tam yüke girmediği için mi?
Size tavsiyem:
İlk önce NVIDIA yazılımdan oynadığınız oyunun seçtiği ekran karıtını otomatik ayardan NVIDIA olarak ayarlayın.( yanımda PC olmadığından görsel paylaşamadım)
Sorun devam ederse garantiniz devam ediyorsa servisle iletişim kurabilirsiniz.
Garanti yoksa güvendiğin bilgisayarcıdan sorun .NET bilgi ile konuşursa teknik destek alın.

Teşekkür ederim hocam, lakin dediğim gibi FPS tavan yapmıyor sanki GPU yüke girmiyor da ondan dolayı gibi.

DxDiag üzerinde iki kartım da görünüyor. Armoury crate üzerinden birkaç ayar yapıp onboard GPU'yu devre dışı bırakabiliyorm ama yine de FPS beklediğim kadar yükselmiyor acaba tam yüke girmediği için mi?

Teşekkür ederim hocam, lakin dediğim gibi FPS tavan yapmıyor sanki GPU yüke girmiyor da ondan dolayı gibi.
GPU yüke girmediginden olabilir.
Ama net olarak kac FPS veriyor?
CS:GO da fps_max 0 yazin bir bakin kac FPS verdigine bakin normal mi.
Ve bunlar mobil kartlar, performanslari az olur.
Verecegi performans bir RX 580 i gecmez saniyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı