RTX 2080 için işlemci önerisi

Besler de amaç nedir onu anlamadım.

Hocam elimde r5 4500 ve rx6400 var. Bendeki ekran kartı ile başka bir sistem diziyorum. İşlemcisini de r5 1600 olarak düşündüm. Ram, PSU, kasa, gibi bileşenler tamam. Sadece anakart ve işlemci eksik kaldı. Kendi R5 4500 sistemime de rtx 2080 takmayı düşündüm. Veya rx6700 veya 6000 liraya olabilecek herhangi güzel bir kart. R5 1600 ve RX6400'lü sistemi de dayıma vereceğim.

Bütçe biraz aşıyor ama daha ucuzuna bakarım veya pazarlık, borç falan hallederim bir şekilde. Furmark ve oyun teesti mi yaptırayım? Bunlar nasıl yapılır? Alırken kazzıklanmayayım da.

Hocam 2.el ekran kartı alırken mutlaka satıcıdan sıcaklık testi, fps değeri vb. isteyin. Mining için kullanılmadığı ne malum. 2080 dediğin 5 yıllık kart zaten.

Dediği değerlere nasıl inanayım ki? Gidip canlı canlı test mi etmem gerek? 16 yaşındayım o yüzden çekiniyorum. Arkadaşla falan gideriz artık.

Bütçe biraz aşıyor ama daha ucuzuna bakarım veya pazarlık, borç falan hallederim bir şekilde. Furmark ve oyun teesti mi yaptırayım? Bunlar nasıl yapılır? Alırken kazzıklanmayayım da.
Mümkünse kartı kendin test et. Başka şehirdeyse satıcı Furmark sıcaklık testi, bir kaç tane AAA oyun testi, 3D Mark testi vb. testler yaptırabilirsin.

Mümkünse kartı kendin test et. Başka şehirdeyse satıcı Furmark sıcaklık testi, bir kaç tane AAA oyun testi, 3D Mark testi vb. testler yaptırabilirsin.

Bulunduğum şehirden alırım.

Dediği değerlere nasıl inanayım ki? Gidip canlı canlı test mi etmem gerek? 16 yaşındayım o yüzden çekiniyorum. Arkadaşla falan gideriz artık.
Bende 16 yaşındayım bunda çekinecek bir şey yok sonuçta karşındaki satıcı sen de alıcısın, ticaret yapıyorsunuz alacağın ürünü test etmek senin en doğal hakkın.

Veya rx6700 veya 6000 liraya olabilecek herhangi güzel bir kart. R5 1600 ve RX6400'lü sistemi de dayıma vereceğim.
Anladım 👍
Furmark ve oyun teesti mi yaptırayım?
Furmak iş görür fan hızına ve çıktığı sıcaklığa bakarsın.

Arkasındaki güvenlik bandrolüne de bak kart açılmamış olsun.

AM4 olduğunu nereden anlarım?
Üstünde kocaman yazar :)
Ya da anakartın modelini yazarsın orda da yazıyor.

Arkadaşla falan gideriz artık.
Kesinlikle tek başına gitme, mümkünse abinle babanla falan git.

Geri
Yukarı