RTX 2080 mi RX 5700XT mi?

Sizce? 1080P/144Hz için.

• RX 5700XT - Saphire

Oy: 58 41,7%
  • RTX 2080 - Asus

Oy: 81 58,3%

• Oy verenlerin toplamı
    139

Kapitan

Hectopat
Daha fazla  
Hazır Vatan'da KDV indirimi varken ya RTX 2080 ya da RX 5700XT alacağım. 1080P 144Hz oynamak istiyorum (Rekabetçi oyunları) (Belki gelecekte 4K Fifa 20 veya MK11 oynarım televizyonda)

Sizce hangisini tercih edeyim? Aradaki fiyat farkına değecek bir performans artışı var mı?
(Kime sorsam AMD'ye o kadar para verilmez Nvdia en azından düzgün bir sürücü desteği sunuyor diyor.)

RX 5700XT

RTX 2080

Anakartım - X570 Gaming Edge Wifi -
İşlemcim - Ryzen 3700X
Monitör - 144 Hz Freesync destekli

Bir yanımda "RTX 2080 Super" var diyor (Aynı fiyata daha iyi performans verince insan bir pişman oluyor RTX 2080'i almak isteyince ama malum Türkiye :( )

RX 5700 XT modelinin henüz markalara özgü soğutmalı ürünleri çıkmadı. Eğer bekleyemiyorsanız RTX 2080 alabilirsiniz. Şahsen iki kart da sizin için fazlasıyla tatmin edici olur.

Daha 1 gün önce 2060RTX 3600X aldım şunu söylebilirim 200 FPS ve 300 FPS arasında bir fark yok eğer rekabetçi (üst ranklara çıkmak istiyorsan) oyunlar oynayacaksan ayarları düşük ya da en fazla orta ayarlarda oynamalısın çünkü yüksek ayarlarda düşmanların siluetleri daha az belli oluyor. Bence 2070 süper al ve kalan parayla kulaklık ve fare al çünkü oyun kaliteni onlar daha fazla etkiliyor. (Overwatch diamond ranka 620M ile çıktım ama fare ve kulaklık almadan önce plat Gold arsındaydım )

Daha 1 gün önce 2060rtx 3600x aldım şunu söylebilirim 200 fps ve 300 fps arasında bi fark yok eğer rekabetçi (üst ranklara çıkmak istiyorsan) oyunlar oynayacaksan ayarları düşük yada en fazla orta ayarlarda oynamalısın çünkü yüksek ayarlarda düşmanların siluetleri daha az belli oluyor. bence 2070 süper al ve kalan parayla kulaklık ve fare al çünkü oyun kaliteni onlar daha fazla etkiliyor. (overwatch diamond ranka 620m ile çıktım ama fare ve kulaklık almadan önce plat gold arsındaydım )
2070 Süper eğer 2080'den daha performanslı olsaydı onu tercih ederdim kesinlikle ama sonuç ortada bildiğimiz üzere. (Klavye, Fare, Kulaklık olarak imzamda yer alıyorlar.)
Rx 5700 XT modelinin henüz markalara özgü soğutmalı ürünleri çıkmadı. Eğer bekleyemiyorsanız RTX 2080 alabilirsiniz. Şahsen iki kart da sizin için fazlasıyla tatmin edici olur.
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim, eğer özel soğutmalı modelleri 3600 lira civarında çıkarsa aradaki performans farkına değmeyecek bir fiyat farkının olduğunu düşünüyorum. Yani bu durumda 800 lira gibi bir fiyat farkı olacak ancak Nvdia 800 liralık farka daha güvenilir performans sunuyor. Tek endişem bu zaten. (Yani 3600'den çıkarsa 1,5 ay boşa beklemiş olacağım.) (Bu durumda düşünmem RTX 2080 alırım zaten.)
5700XT vur geç bence hocam. Aradaki fiyata değmez. Sapphire'den uzak durmanıza da gerek yok. AMD'nin bir numaralı partneridir. Dünyayı ve Türkiye'yi saymıyorum, sadece bu forumda bile binlerce kişi kullanıyor Sapphire kartları.
3000 Lira olan modelde tek korkum sıcaklık. Custom filan deniyor ancak o da garantiyi devre dışı bırakıyormuş anladığım kadarıyla, bu durumda 3600 lira civarına çıkarsa eğer partner kartları boşa beklemiş olacağım gibi geliyor. Çünkü arada 800-700 lira gibi bir fark olacak ama RTX 2080 RX 5700XT'ye göre ciddi performans bakımından önde bildiğim kadarıyla.

Hazır Vatan'da KDV indirimi varken ya RTX 2080 ya da RX 5700XT alacağım. 1080P 144Hz oynamak istiyorum (Rekabetçi oyunları) (Belki gelecekte 4K Fifa 20 veya MK11 oynarım televizyonda)

Sizce hangisini tercih edeyim? Aradaki fiyat farkına değecek bir performans artışı var mı?
(Kime sorsam AMD'ye o kadar para verilmez Nvdia en azından düzgün bir sürücü desteği sunuyor diyor.)

RX 5700XT

RTX 2080

Anakartım - X570 Gaming Edge Wifi -
İşlemcim - Ryzen 3700X
Monitör - 144 Hz Freesync destekli

Bir yanımda "RTX 2080 Super" var diyor (Aynı fiyata daha iyi performans verince insan bir pişman oluyor RTX 2080'i almak isteyince ama malum Türkiye :( )
2080 daha iyi

Ben olsam AMD alırdım. Aradaki FPS farkı az ve aradaki fiyat farkı çok. Tabii bütçeniz gördüğüm kadarıyla bayağı bir esnek, 2080 alıp işinize bakabilirsiniz. Şuraya bir test videosu bırakayım.
RX 5700 XT vs RTX 2070 SUPER vs RTX 2080 Test in 9 Games
relative-performance_1920-1080.png

Biraz bekle. RTX 2080 SUPER modelleri RTX 2080'den daha ucuz ve daha performanslı olacak.* Burada olmasa bile yurt dışında dediğim gibi olur. En azından yurt dışından alırsın.
Ekran Alıntısı.PNG

Biraz bekle. RTX 2080 SUPER modelleri RTX 2080'den daha ucuz ve daha performanslı olacak.* Burada olmasa bile yurt dışında dediğim gibi olur. En azından yurt dışından alırsın.
Gördüğüm kadarıyla RTX 2080 ile RTX 2080 Super arasında çıkış fiyatları bakımından bir farklılık yok neden o fotoğrafta farklı olarak lanse edilmiş onu tam anlayamadım. Ancak RTX 2080 Super'in ülkemizde fiyatlarına baktığımızda açıkçası RTX 2080 Ti fiyatına satılıyorlar diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı