RTX 2080 mi RX 5700XT mi?

Sizce? 1080P/144Hz için.

• RX 5700XT - Saphire

Oy: 58 41,7%
  • RTX 2080 - Asus

Oy: 81 58,3%

• Oy verenlerin toplamı
    139
2 korkum var açıkçası: 1. Isı, 2. Driver sorunları :( (AMD'nin Driver'larını biliyoruz zaten. Isı konusunda da Referans modeller hiç iç açıcı değil. Custom soğutma takarsan da garantiden çıkıyor malesef)

2 korkum var açıkçası: 1. Isı, 2. Driver sorunları :( (AMD'nin Driver'larını biliyoruz zaten. Isı konusunda da Referans modeller hiç iç açıcı değil. Custom soğutma takarsan da garantiden çıkıyor malesef)
Ben de AMD kart kullanıcısıyım, herhalde kişiden kişiye değişiyor; ben driver'larda hiç sorun yaşamadım. Şans işi denilebilir.

5700XT öneririm. Amd bu sene çok iddialı geldi ve iddiasıda boş çıkmadı. 5700XT rtx 2070 ile aynı fiyat civarlarında gezmesine rağmen BF5 oyununda rtx 2080 i deviriyor izlediğim bir testte. Fakat çoğu oyunda RTX 2080 önde. Önde oldugu oyunlarda ise max 15 fps ile liderliği sağlıyor. Fiyat farkına deyeceğini düşünmüyorum. Ama RTX ışın izleme teknolojisinin getirdiği muhteşem görselleride unutma tabiki. Kısacası RTX ile görsel şölen yapacaksan RTX, RTX ile işim yok diyorsan 5700XT öneririm. Fakat 5700XT modelleri izlediğim testler sonucu 75 80 derecelere kadar çıkabiliyorken RTX 2080 de maksimum 70 i gördüm.

2080 varken 5700xt gereksiz düşünce. Bir kaç ay bekleyip 2080 super alabilirsiniz. Fiyatları düşecek zaten ve bi kdv indiriminde çatlatılır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı