RTX 2080 sistem kendi kendine kapanıyor

RAM
Corsair Vengeance 3000MHZ 16GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 evo plus
Ekran kartı
Asus Rog Strix 2080
Anakart
Asus Z390-F Gaming
İşlemci
I9 9900K
Düne kadar herhangi bir problem olmayan bilgisayarda sabah bir anda kendi kendine kapanma gibi problem oluşmaya başladı. Bu kimi zaman video izlerken kimi zaman oyun oynarken oluyor. Şüphelenip format attım düzelmedi. Anakartı kontrol ettim herhangi bir yanık vs. yok HDD vs SSD'yi taramadan geçirdim yine bir problem çıkmadı. Ama anlamsız ve sebepsiz şekilde kendi kendine kapanıyor işin garip tarafı düğmeye bastığım zaman açılmıyor kapandıktan birkaç dakika geçtikten sonra kendisi açılıyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz eğer gerçekten çok mutlu olurum.

Artık öyle gözüküyor. Peki problem PSU kaynaklı ise yukarıda yazdığım gibi yani kapanıp birkaç dakika sonra açılması olası mı yoksa başka bir problemden dolayı olabilir mi?

PSU devreleri çok tozlanmış olabilir, bunun sonucunda da ısı yaratıp sistemi kapatıyor olabilir.

PC'yi tamamen temizleyip termal macununu yeniledim ve kapanma süresi 4-5 dakikadan 8-9 dakikaya çıktı. PSU kaynaklı problem olsa böyle bir şey olur mu acaba?

İşlemci ısısı düştüğü için, daha az yüke girdiğini düşünüyorum. En iyisi PC'yi teknik servise göndermek olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı