RTX 2080 Super ve R7 3700X anlık FPS düşüşleri ve donmalar

blithe

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Aşağıdaki sisteme sahibim. Fakat çoğu oyunda hatta Windows'ta bile saniyenin yarısı kadar süreyle anlık takılmalar yaşıyorum. Yani oyun 100 FPS iken birden 5'e düşüp geri 100'e çıkıyor. Özellikle atıyorum oyunlarda ateş, aksiyon anlarında falan oluyor. Windows'ta da nadir olmakla beraber anlık donmalar mevcut.
  • MSI B450 Tomahawk
  • Ryzen 3700X
  • 16 GB DDR4 3200 XMP aktif RAM
  • 620W Seasonic Bronze PSU
  • MSI RTX 2080 Super Ventus XS OC
  • Acer 165Hz 2K G-Sync monitör
  • ViewSonic 144Hz fullhd FreeSync monitör
  • 255GB NVMe SSD
1. BIOS, Windows 10 ve NVIDIA en son sürümleri ve driverları yüklü. Her şey güncel. Virüs falan da yok. Hatta Windows 10'u silip baştan kurdum.
2. Çift monitör kullanıyorum. Oyunları ana monitörüm olan Acer'da G-Sync açık oynuyorum. Diğerinde genelde slack falan açık oluyor. 2 monitörüm de DisplayPort ile bağlı.
3. Sıcaklıklar normal denebilecek seviyede. CPU 75 GPU 70 derece falan.
4. Sorun yaşadığım oyunlardan bazıları SSD bazıları HDD'de. Yani depoloma ile alakalı değil sorun.
5. Oyunlar açıkken arkada herhangi bir process çalışmamakta her şeyi kapatıp giriyorum.
6. Ekran kartı ve CPU'da overclock yok. Sadece BIOS'tan AMD Precision Boost OverDrive açık.

DDU ile drivarları silip tekrar yükledim. Bir değişim olmadı. Bu şekilde bir sorun yaşayıp çözebilen varsa ve yardım edebilirse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Aşağıdaki sisteme sahibim. Fakat çoğu oyunda hatta Windows'ta bile saniyenin yarısı kadar süreyle anlık takılmalar yaşıyorum. Yani oyun 100 FPS iken birden 5'e düşüp geri 100'e çıkıyor. Özellikle atıyorum oyunlarda ateş, aksiyon anlarında falan oluyor. Windows'ta da nadir olmakla beraber anlık donmalar mevcut.
  • MSI B450 Tomahawk
  • Ryzen 3700X
  • 16 GB DDR4 3200 XMP aktif RAM
  • 620W Seasonic Bronze PSU
  • MSI RTX 2080 Super Ventus XS OC
  • Acer 165Hz 2K G-Sync monitör
  • ViewSonic 144Hz fullhd FreeSync monitör
  • 255GB NVMe SSD
1. BIOS, Windows 10 ve NVIDIA en son sürümleri ve driverları yüklü. Her şey güncel. Virüs falan da yok. Hatta Windows 10'u silip baştan kurdum.
2. Çift monitör kullanıyorum. Oyunları ana monitörüm olan Acer'da G-Sync açık oynuyorum. Diğerinde genelde slack falan açık oluyor. 2 monitörüm de DisplayPort ile bağlı.
3. Sıcaklıklar normal denebilecek seviyede. CPU 75 GPU 70 derece falan.
4. Sorun yaşadığım oyunlardan bazıları SSD bazıları HDD'de. Yani depoloma ile alakalı değil sorun.
5. Oyunlar açıkken arkada herhangi bir process çalışmamakta her şeyi kapatıp giriyorum.
6. Ekran kartı ve CPU'da overclock yok. Sadece BIOS'tan AMD Precision Boost OverDrive açık.

DDU ile drivarları silip tekrar yükledim. Bir değişim olmadı. Bu şekilde bir sorun yaşayıp çözebilen varsa ve yardım edebilirse çok memnun olurum.
[Bazi kelimeleri yalnis yazmis ola bilirim klavye ingilizce]
Ayni sorun bendede var di cok aradim bulamadim en son depolama cıktı, Önemli olan windowsun nereye kuruldugu, Senin sorunun 90% depolama, Ama Ramdan veya Windowsun anlik cokmesinden de kaynaklana bilir ama Windowsun anlik cokmesi de depolamanin duzgun calismamsindan kaynaklanıyor sen o pc yi garantiye veya servise gondersen yine cozemicekler cok urastiricak o sorun seni kardesim, akradasdan hdd bul ve o hdd dan bir oyun oyna eyer ayni sorun yine devam ediyorsa cok sıkıntı Egerki Sorun depolama deilse Rami kontrol ettir eger bu dediklerim deilse o zaman cok urastiricak o pc seni ama sen en esas bi hdd veya ssd bul hazir icinde windows kurulu o ssd veya hdd ile bi dene, bu dedigimi yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı