RTX 2080 SUPER yeşil çizgi hatası garantiye girer mi?

erdfrz

Centipat
Arkadaşlar, başıma çok talihsiz bir olay geldi. Anlatayım. PC'yi kurdum, güzelce açtım, birkaç saniye sonra kapandı ve acılısta ekran kartindan biraz cizirti tarzi ses geldi, sonrasi ise ekranda yesil cizgiler belirdi ve aygit yoneticisinden ekran kartinda unlem isareti oluyor. Modeli ASUS RTX 2080 Super. Alali 1 yil oldu. Servise yollayacagim. Sizce ASUS servisi nasildir? Garanti disi kalmis derler mi, yoksa onarim yaparlar mi sizlere sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bireysel olarak göndermeden önce satın aldığınız firma ile iletişime geçin. Destek kaydı oluşturun veya arıza. Durumu özetleyen. Fakat size tavsiyem garantiye yollamayın şu an. Sebebi ise servise giden kart gelmiyor geri. Sürücüleri silip tekrar kurun.

Karti nereden aldınız hocam?

Hocam İncehesap'tan aldim.

Bireysel olarak göndermeden önce satın aldığınız firma ile iletişime geçin. Destek kaydı oluşturun veya arıza. Durumu özetleyen. Fakat size tavsiyem garantiye yollamayın şu an. Sebebi ise servise giden kart gelmiyor geri. Sürücüleri silip tekrar kurun.

Hocam neden geri gelmiyor bu arada denedim sorun donanimsal.

Hocam servis sorunun yazılımsal olmadığını onayalarsa. Müdahale etmiyor karta ve aldığınız firma üzerinden iade işlemi oluşturuyor. Fakat sıkıntı şurada, ekran kartı fiyatları vs den dolayı size aynı karttan yeni bir tane göndermiyorlar. Zorla para iadesi yaptırılmakta.
Kartı ne kadara almıştınız?

Hocam servis sorunun yazılımsal olmadığını onayalarsa. Müdahale etmiyor karta ve aldığınız firma üzerinden iade işlemi oluşturuyor. Fakat sıkıntı şurada, ekran kartı fiyatları vsden dolayı size aynı karttan yeni bir tane göndermiyorlar. Zorla para iadesi yaptırılmakta.
Kartı ne kadara almıştınız?

Hocam tahmin ettigim gibi iste bu durumda zararli oluyorum karti 5.500e almistim Gaming gecesinden simdiye o fiyata bulmak zor

Forumda çok arkadaş mağdur oldu bu durum yüzünden.
Siz farklı sürücüleri silip yükleyin. Ayrıca ekran kartını bi çıkarıp tozunu falan alın veya sorun teşkil eden bir durum gözünüze çarpacak mi kartta bakın. Çünkü çok aniden ortaya çıkmış sorun.
Servise kesinlikle yollamayın şimdilik.

Forumda çok arkadaş mağdur oldu bu durum yüzünden.
Siz farklı sürücüleri silip yükleyin. Ayrıca ekran kartını bir çıkarıp tozunu falan alın veya sorun teşkil eden bir durum gözünüze çarpacak mi kartta bakın. Çünkü çok aniden ortaya çıkmış sorun.
Servise kesinlikle yollamayın şimdilik.

Hocam emin misiniz yarin verecektim kargoya ne kurtarirsak kar diyorum cunku az once RTX 3070 Ti siparis verdim gamin gecesinden 13 binden 9 bine dustu umarim RTX 2080i de kurtaririz da satar bir sekilde parasini cikaririm umuduyla duruyorum

Geri
Yukarı