RTX 2080 Ti performansı yeni oyunlar için yeterli mi?

Benim imzama bakın isterseniz sizde 4K Ultra'da oynayacağım 😎.
YouTube var hocam Burak Oyunda'yı bekliyorum izlemek için ben.

GeForce Now'dan oynayabilirsiniz hocam ben 100 saat Witcher 3'ün tamamını GeForce Now'dan 12 mbps internet ile oynadım.
Sonuç olarak bir sürü firmadan bir sürü optimizasyon özürlü oyun çıkıyor. Bu kart "en yüksek" ayarlarda 2K 3-4 yıl daha akıcılığını korumayı bırak şu anda bile bazı oyunların bazı sahnelerinde FPS düşüşü göze batıyor. Konuyu açan kullanıcı kartı aldığı zaman tüm firmalar optimizasyonu doğru yapmaya mı başlayacak? Hayır. Sonuç olarak bazı üyelerin dediği direkt yanlış, hele hele 4 yıl daha 2K ultrayı falan unutun.

Bir de henüz çıkmamış, yüzlerce farklı donanım kombinasyonunda yüz binlerce kişi tarafından oynanmamış bir oyun için optimizasyon hakkında konuşmak tamamen anlamsız. Durun bir bakalım, önce oyun çıksın.

@338466 Yakın zamanda çıkacak bütün oyunların test ekibindesin sanırım. Gelecekte hiçbir oyunun optimizasyon sorunları olmayacağından bu kadar emin olduğuna göre... Hiçbir ekran kartı çıktıktan sonra verimliliğini 5-6 yıl koruyamaz. Daha 2. yılında olan şey sonraki 3-4 yıllık süreçte kat kat fazlasıyla olacak, giderek o FPS'ler düşecek ve o ayarlar da onunla birlikte düşürülecek mecburen.
Test ekibinde değilim , olmak isterdim açıkçası. 5-6 yıl 2K Ultrada oynatacak demedim zaten. Sadece insanlar daha birkaç ay önce oyunculukta son nokta diye bahsettiği kartı hemen öldürmesi garip geldi,gerçi doğanın dengesi budur değil mi ? Yeni eskiyi unutturur.

GeForce Now'dan oynayabilirsiniz hocam ben 100 saat Witcher 3'ün tamamını GeForce Now'dan 12 Mbps internet ile oynadım.

Yok hocam bende PC alacağım zaten yakın zamanda. Kaç yıl bu çöp Laptop ile idare ettim.
Basacağım parayı oyunlara artık.
RTX 2060 R5 3600 ile oynamayı planlıyorum ya da 1660S.

Sadece insanlar daha birkaç ay önce oyunculukta son nokta diye bahsettiği kartı hemen öldürmesi garip geldi, gerçi doğanın dengesi budur değil mi? Yeni eskiyi unutturur.
Öldürülen bir şey yok, kartın verimliliği her yeni üst düzey oyunla birlikte düşüyor. Artık yavaş yavaş ayarları kısmaya başladık 2080 Ti'larda, diğer türlü oyun oynanmaz durumda olmasa da bir sahnede 75-80 FPS alınırken sonrakinde 35-40 FPS civarına olan düşüşler daha fazla göze batmaya başladı.

Önümüzdeki süreçte çok daha hızlanarak bunu yapmak gereken oyunların sayısı artacak. O kısmını düşünerek bilgilendirmek gerekiyor. 25 aydır kullanıyorum bu kartı, daha dün çıkmadı ve üstünden teknoloji anlamında azımsanmayacak bir zaman geçti.

Not: Bir oyunun test ekibinde olmak çok da keyifli bir iş değil. Kusacak duruma gelseniz bile oyunda sürekli hata aramaya devam ediyorsunuz, 50 defa girdiğiniz bir mekana 51. defa girip kontrol ediyorsunuz.

GeForce Now'dan oynayabilirsiniz hocam ben 100 saat Witcher 3'ün tamamını GeForce Now'dan 12 mbps internet ile oynadım.

Test ekibinde değilim , olmak isterdim açıkçası. 5-6 yıl 2K Ultrada oynatacak demedim zaten. Sadece insanlar daha birkaç ay önce oyunculukta son nokta diye bahsettiği kartı hemen öldürmesi garip geldi,gerçi doğanın dengesi budur değil mi ? Yeni eskiyi unutturur.
Ben RTX 2080 Tİ tercih ederdim RTX 3070 ile aynı fiyatta olsaydı ama RTX 3070 çok daha ucuz RTX 3070 tercih etmek daha mantıklı.

Geri
Yukarı