RTX 2080 ve I7 9700K Sistem

Ufuk Bektasoglu

Kilopat
Daha fazla  
Bütçeme göre biraz tuzlu bir bilgisayar toplamaya karar verdim ve dört dörtlük olmasını bekliyorum. Alacağım sistem aşağıdaki sistem olacak acaba belirttiğim kasaya sığmama gibi bir sorun ile karşılaşır mıyım ve güç kaynağını farklı bir marka almama gerek var mıdır gerek varsa neyle değiştirmeliyim? İşlemcide stock fan bulunmuyor hangi fandan almalıyım ya da sıvı soğutma mı almalıyım sıvı soğutma almalıysam kasayı hangi kasa ile değiştirmeliyim ve kasayı alırken kasanın dışına çıkacak havayı ayarlayan fanları ek olarak almam gerekiyor mu acaba ?
  • Intel Core i7 9700K
  • Zotac GeForce RTX2080
  • Kingston DDR4 16GB(2x8GB) 4000MHz HyperX Predator Bellek
  • ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
  • Seagate Barracuda Pro Gaming 2TB 3.5" 7200RPM
  • Samsung 860 EVO 250GB
  • Aerocool Cylon RGB (Sanırım kasayı değiştirmem gerekicek önerilerinizi dinlemek istiyorum.)
  • Aerocool P7 850W 80+ Platinum

Son düzenleyen: Moderatör:
O sisteme o SSD hiç yakışmamış, 970 Evo beklerdim şahsen.
Kasa konusunda önünde fan bulunan bir kasa almanızı öneririm.
Bu kasaya bakabilirsiniz.
PSU konusunda 850W bence biraz abartı olur 750W işinizi görür.
Bu PSU'yu öneririm.
Sisteminiz şimdiden hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

@Silinen üye Thermaltake değil de MB511 almak daha mantıklı olmaz mıydı hocam? Gördüğüm kadarıyla önü kapalı bir kasa çünkü.
Tam bakmadım hocam ama MB511'e içim pek sinmedi. Bilemiyorum alacak arkadaşımız nasıl istiyor bilmiyorum ama RGB seviyor diye görünce güzel indirimin olduğunu da görünce önerdim. Önerdiğiniz kasa da F/P açısından gayet güzel.

Samsung 970 Evo M2 SSD 250GB
Cooler Master MCB-B511D-KANN-STU MB511 Midi Tower Kasa
SilverStone Strider 750W 80+ Plus Gold
Sistemi olarak güncelledim işlemci için nasıl bir soğutucu almalıyım acaba sıvı soğutucu şart mı. Ek olarak overclokla uğraşacağımı sanmıyorum.

Sisteminizi ferah bir ortamda tutacaksanız, zaten gerek yok sıvı soğutmaya iyi bir fan soğutucu işinizi görür. Sistem şuanda olduğu gibi gayet iyi. Belki işlemci 9900K'ya çıkarılabilir. Zotac ekran kartlarını bilmiyorum ama ben MSI tercih ederdim.

İyi bir fan soğutucusu öneriniz var mıdır ? Daha önce kasa toplama deneyimim olmadı hazır kasa ve laptop kullandığımdan ötürü.

Bu kadar yüksek bütçeli bir sisteme sıvı soğutma ve m2 ssd kullanmanızı tavsiye ederim. Sıvı soğutucu şart değil fakat sonuçta bu kadar yüksek parçalar alıyorsanız onu da düşünmelisiniz. Eğer sistem amacı sadece oyun oynamak ise işlemci olarak 9700K tercih edilebilir ve o farka bir sıvı soğutucu alınabilir. Ben 9900K'yı gereksiz pahalı buluyorum. Hoş 9700K'nın da ondan kalır bi yanı yok fakat oyun içi FPS değerleri neredeyse yok denecek kadar az. Güzel bir sıvı soğutma olarak Corsair H serisi, fiyat performans olarak Coolermaster Masterliquid 240 önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı