RTX 2080 ve I7 9700K Sistem

Overclock ile uğraşmayacaksan tek fanlı sıvı soğutma veya 4 bakır ısı borulu 120 MM fanlı hava soğutucu yeterli olur. Kasa tercihinde bu tip TDP'si yüksek sistemlere önü ızgaralı bir kasa tercih etmek içerisinde fan olmasa dahi önemlidir. Fanı sonradan kasaya her türlü eklersin ama kasanın önü kapalıysa içinde RGB fan dahi olsa sıcaklık sorun olduğunda epey uğraşırsın.

Kasayı tekrardan büyük ihtimalle son kez olacak şekilde güncelledim. Dediğin gibi m2 ssd düşündüm. Bilgisayar oyun ve oyun yayıncılığına odaklı olacak. Coolermaster Masterliquid 240 yeterli gibi gözüküyor araştırdığım kadarıyla Corsair H serisinden önerdiğin bir sıvı soğutucu var mıdır özellikle. Sıvı soğutucuların mantığı ne oluyor acaba benim birkaç ayda bir herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu fan gibi tak çalıştır mantığı mı oluyor monta edildikten sonra dokunmaya gerek yok mu? Güncel olarak böyle düşünüyorum.
Intel Core i7 9700K
GIGABYTE GeForce RTX 2080 WINDFORCE OC
Kingston DDR4 16GB(2x8GB) 4000MHz HyperX Predator Bellek
ASUS ROG STRIX Z390-F GAMING
Seagate Barracuda Pro Gaming 2TB 3.5" 7200RPM
Samsung 970 Evo M2 SSD 250GB
Cooler Master MCB-B511D-KANN-STU MB511 Midi Tower Kasa
SilverStone Strider 750W 80+ Plus Gold
Cooler Master MasterLiquid 240
Overclock ile uğraşmayacaksan tek fanlı sıvı soğutma veya 4 bakır ısı borulu 120 MM fanlı hava soğutucu yeterli olur. Kasa tercihinde bu tip TDP'si yüksek sistemlere önü ızgaralı bir kasa tercih etmek içerisinde fan olmasa dahi önemlidir. Fanı sonradan kasaya her türlü eklersin ama kasanın önü kapalıysa içinde RGB fan dahi olsa sıcaklık sorun olduğunda epey uğraşırsın.
Peki benim kullanacağım kasa sıkıntı çıkarır mı ?
Cooler Master MCB-B511D-KANN-STU MB511 Midi Tower Kasa

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı