RTX 2080 vs RTX 2080 Super

dogudulupcu

Hectopat
Arkadaşlar bende RTX 2080 vardı. Daha yeni 2080 SUPER Benchmark videoları çıktı, satmayı düşünmüştüm SUPER almak için fakat şu an mutluyum çok bir fark görülmüyor. Düşünceleriniz merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aralarında %5'ten az bir fark var, kesinlikle geçmeye değmez. Zaten büyük bir hayal kırıklığı oldu ve olacak bu kart.

Macera arıyorsan kendi kartını overclock et o %5 performansı çok zorlanmadan yakalarsın zaten.

Arkadaşlar bende RTX 2080 vardı. Daha yeni 2080 SUPER Benchmark videoları çıktı, satmayı düşünmüştüm SUPER almak için fakat şu an mutluyum çok bir fark görülmüyor. Düşünceleriniz merak ediyorum.
%10 gibi bir fark dan söz ediliyor. Bence gereksiz satmak. Benim merak ettiğim sadece %10 luk bir performans için bu seriyi neden çıkardılar. Onu anlayamadım doğrusu. Ben sorun dan dolayı iade ettim kartımı. RTX Super serisini bekliyorum. Madem iade oldu kart bari Super serisini bekleyim dedim. Nezaman çıkar oda muamma. Normalde 23 Tembuz bu gün çıkması lazımdı ama ses yok hala.

Aslında benim kendime göre düşüncem RTX 2000 serisi kartlarda bazı markalarda, bazı sorunlar çıktığı için güncellediler diye düşünüyorum. Ben fransa da ikamet ediyorum. MSİ RTX 2080 Gaming X Trio modellerinde bazı sorunlar görünüyor ülke genelinde. DRX özelliğini tam olarak kullanamayanlar çok yayğın burada. Bunlardan biride benim. Super adı altında çaktırmadan güncellediler diye düşünüyorum. Yoksa neden %10 bir artış için aynı fiyattan aynı modeli piyasaya çıkarırlar ki?

Super kartlar aşırı pahalı. Bende RTX 2060 var. Süper kartların çıkacağını bilseydim bu kartı almazdım. Biraz düz RTX almış olan müşterilerine kazık atmışlar gibi oldu.

Geri
Yukarı