RTX 2080 vs RTX 2080 Ti

alisyas

Decapat
Uzun ömürlü bilgisayar toplamaya karar verdim. Ekran kartında çok kararsız kaldım. Bana önerebileceğiniz hangisidir? Arada ciddi fiyat farkı olduğundan kararsız kaldım. Oyun performansında o kadar fark yok ama bilmediğim bir şeyler olabilir. Aradaki 4000 TL farkı ödeyip RTX 2080 Ti almak mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana sorarsan değmez. Zaten her sene yeni teknolojiler çıkıyor. O parayla sistemi upgrade etmek için kullanabilirsiniz. Eğer monitörünüz 4K değilse böyle bir kart almak sadece para israfı olur. RTX 2070 de fazlasıyla işinizi görecektir.

Bana sorarsan değmez. Zaten her sene yeni teknolojiler çıkıyor. O parayla sistemi upgrade etmek için kullanabilirsiniz. Eğer monitörünüz 4K değilse böyle bir kart almak sadece para israfı olur. RTX 2070 de fazlasıyla işinizi görecektir.
Hayır 4K değil zaten kullanmamda Alanya'da yaşıyorum.Yazın buralar baya ısınıyor 4k ile oynadığımda heralde sıkıntı çıkarır 1080 p oynarım diye düşünüyorum.
2070-2080 arasında 400-1200 tl fark oynuyor o yüzden 2080 de karar kıldım
Sistem de zaten i9-9900k işlemci anakart msi z390 meg ace almayı düşünüyorum

Kesinlikle aradaki farka değmez kardeş. Çünkü şu an kimse 4K oyunu istenilen seviyede oynayamıyor. Zaten her sene teknolojiler yenilendiğinden bana kalırsa RTX 2080 seni 3-5 yıl rahat götürecektir. Halen oyuncu arkadaşlar 1080P oyun deneyimini yaşadığından RTX 2080 bile fazla. Yani RTX 2070 bile fazlasıyla yeterli gelecektir bana kalırsa.

Kesinlikle aradaki farka değmez kardeş. Çünkü şu an kimse 4K oyunu istenilen seviyede oynayamıyor. Zaten her sene teknolojiler yenilendiğinden bana kalırsa RTX 2080 seni 3-5 yıl rahat götürecektir. Halen oyuncu arkadaşlar 1080P oyun deneyimini yaşadığından RTX 2080 bile fazla. Yani RTX 2070 bile fazlasıyla yeterli gelecektir bana kalırsa.
Doğru diyorsun rtx2080 alacağıma 2070 üst modellerden alabilirim.
Şimdilik aklımda bu var

Doğru diyorsun rtx2080 alacağıma 2070 üst modellerden alabilirim.
Şimdilik aklımda bu var
Yani benim sana naçizane tavsiyem RTX 2070 ile RTX 2080 arasında fiyat farkı az olan bir model varsa o zaman RTX 2080 modelinden alman daha mantıklı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı