RTX 2080S ve i9 9900KS sistem ile yayın açma

Bitrate ne kadar artarsa internetinden o kadar yer öyle söyliyim. 1080p kaliteli yayın için 4500-5000 (çok kaliteli görüntü için 4500-5000 bitrate) vermelisin bence. 720p kaliteli yayın için 2800-3200 arası verebilirsin. (tabii internetin iyiyse) İnternet download, upload ve ping değerlerini yazar mısın?
Download ortalama 20 , upload ortalama 6, ping 2-3

Upload iyi, ping değerleri şahane. 4200 bitrate verip 1080p yayın açabilirsin. 5000 verirsen online oyunlarda ping değerin büyük ihtimal bayağı yükselir. Offline oyun yayını yaparken 5000 verebilirsin.
Obs hakkında bilgin var mı ? Donate olayı falan hiçbir şey bilmiyorum. İnternetteki bilgilendirmeler işime yarar mı ?

Obs hakkında bilgin var mı ? Donate olayı falan hiçbir şey bilmiyorum. İnternetteki bilgilendirmeler işime yarar mı ?
Bence 720p yayın açman yeterlidir 1080p ile fark olmaz aralarında bence. Çünkü ben kötü internetimle 360p yayın açıyordum o da çok kötü değildi :D Bu donate atma işiyle alakalı bilgilerim mevcut ama burda yazsam çok uzun sürer internette bir çok bilgi var mertpivvo'nun dediği gibi. Birde yayınlarında facecam açarsan izlenmen artar bence.

Bence 720p yayın açman yeterlidir 1080p ile fark olmaz aralarında bence. Çünkü ben kötü internetimle 360p yayın açıyordum o da çok kötü değildi :D Bu donate atma işiyle alakalı bilgilerim mevcut ama burda yazsam çok uzun sürer internette bir çok bilgi var mertpivvo'nun dediği gibi. Birde yayınlarında facecam açarsan izlenmen artar bence.
1080p fark olmaz mı? Niye olmasın kardeşim bitrate yükselttiğinde tabiikide olur.

1080p fark olmaz mı? Niye olmasın kardeşim bitrate yükselttiğinde tabiikide olur.
Doğru ama fazla olmayacağını düşünüyorum yani 720p bence en ideali ama kendi kararı 1080p açsa kalite olarak daha fazla olacağından kullanıcılar o ayarı seçmese bile bir algı oluşturur ve kaliteli bir yayıncı olur. Ama haklısınız 1080p açması iyi olur 6 mbps upload gayet yeterli bir hız.

Yeni konular

Geri
Yukarı