RTX 2080S ve i9 9900KS sistem ile yayın açma

Dipperr

Hectopat
Merhabalar, sistemim şu şekilde: RTX 2080 Super, i9 9900KS, 32 GB 3600 MHz RAM. Twitch yayınlarına başlayacağım ancak hiçbir bilgim yok. Başlangıç seviyesi olarak tek PC ile yayın yapsam sıkıntı olur mu? Mikrofonum da var. Herhangi bir performans sıkıntısı yaşar mıyım? Ne yapmam ne yapmamam gerekir? Eksik olan bir parçam var mı? Bildiğiniz her şeyi paylaşırsanız çok sevinirim.

Tek PC çok sıkıntı yaşatmaz OBS yayınlar için çok iyi su anda çoğu yayıncı onu kullanıyor ancak performans düşüklüğü yaratır GeForce Experience çok yaratmaz ancak özellikleri çok değil.

Merhabalar, sistemim şu şekilde: RTX 2080 Super, i9 9900KS, 32 GB 3600 MHz RAM. Twitch yayınlarına başlayacağım ancak hiçbir bilgim yok. Başlangıç seviyesi olarak tek PC ile yayın yapsam sıkıntı olur mu? Mikrofonum da var. Herhangi bir performans sıkıntısı yaşar mıyım? Ne yapmam ne yapmamam gerekir? Eksik olan bir parçam var mı? Bildiğiniz her şeyi paylaşırsanız çok sevinirim.

Ayarları illaki kurcalarsın bitrate diye bir yer var onu senin performansın ve internetini çok etkilememesi açısından Max 3000'de tut kaliteyi 1080P yap FPS'de keyfine göre (ben 60 kullanırım ama çoğunluk 24 kullanır) bu ayarları yapınca sistemin tam bir canavar zaten kaliteli kasma donma olmadan yayınını yaparsın tabii internette önemli ama bu sisteme sahip adam TTNET kullanmıyordur diye düşünüyorum. :)

Ayarları illaki kurcalarsın bitrate diye bir yer var onu senin performansın ve internetini çok etkilememesi açısından Max 3000'de tut kaliteyi 1080P yap FPS'de keyfine göre (ben 60 kullanırım ama çoğunluk 24 kullanır) bu ayarları yapınca sistemin tam bir canavar zaten kaliteli kasma donma olmadan yayınını yaparsın tabii internette önemli ama bu sisteme sahip adam TTNET kullanmıyordur diye düşünüyorum. :)

Extra olarak ilk yayınında kare kaybı olunca belirten bir alan var öğretici videolarda en başta yerini gösterirler ilk yayınında oraya dikkat et hiç kare kaybı olmazsa miss gibi kullanırsın.

Şahsi önerim, eğer ciddi bir şekilde yapacaksan, bir yayın bilgisayarı alman. Ve bunun için de Capture Card alman gerekir. İşlemcin Intel tek başına bütün yükü üstlense bile problem çıkarır. Elgato 60 fps capture card al. Ryzen Apu sistem topla.
2500 Bit rate altında verme yayını mümkünse.

Türk Telekom fiber kullanıyorum 🙄
Sisteminizden ziyade internet hız değeriniz önemli. Eğer 4 Mbps üstü bir Upload'a sahipseniz 720P yayın yapabilirsiniz.
Ortalama 6 mb/s civarı upload. İyi midir ?

Bitrate ne kadar artarsa internetinden o kadar yer öyle söyliyim. 1080p kaliteli yayın için 4500-5000 (çok kaliteli görüntü için 4500-5000 bitrate) vermelisin bence. 720p kaliteli yayın için 2800-3200 arası verebilirsin. (tabii internetin iyiyse) İnternet download, upload ve ping değerlerini yazar mısın?

Yeni konular

Geri
Yukarı