RTX 3000 serisi sistemde ekran donması

lothric

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI RTX3000 serisi laptopum var, gayet memnunum fakat son 1 haftadir devamli ekran donuyor, mouse hareket etmiyor. Bu sefer Power tusuna uzun basip kapatip tekrar aciyorum, Windows 11 yuklu, devamli olmaya basladi uzuluyorum yardimci olursaniz cok sevinirim teşekkür ederim. Oyun oynarken olmuyor masaustunde dolasirken falan oluyor genelde ya da bir program falan acarken.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam öncelikle geçmiş olsun, donma cihaz yük altındayken mi oluyor günlük kullanımda mı? Eğer yük altındayken oluyorsa ısınma kaynaklı olabilir, günlük kullanımda oluyorsa muhtemelen yazılımsal bir durumdur diye düşünüyorum.

Benim de Windows 10'da hiçbir sıkıntı yokken, Windows 11'e geçince donma ve takılmalar yaşamaya başladım. Windows'tan kaynaklanıyor olabilir.

Cevaplariniz için teşekkür ederim aksine yuk altindayken falan hiçbir şey olmuyor sadece desktop ekraninda oluyor mesela hiç ellemeden laptopu birakip gidiyorum geldigimde ekran donmus oluyor, klavye CTRL alt del touchpad hicbiri calismiyor.

Bu arada virus varsa ne ile taratip temizleyeyeim Kaspersky kullanıyorum default olarak.

Arkadaşlar biri yardim etsin Kaspersky ile taradim hiçbir şey yok ekran karti uygulamalar her şey gunler, oyle biseyde yuklemedim oyun ya da Windows Update'ler falan, devamli Power tusuyla reset etmek istemiyorum zarar vermesin laptopa.

Son düzenleme:
Hocam ayarlara gir "sıfırla" seçeneğini kullan, "dosyaları koru" seçeneğine bas kendi dosyaların korunur programlar kaldırılır ve bilgisayarın formatlanır, umarım bu şekilde sorunun çözülür.

Geri
Yukarı