Çözüldü RTX 3000 serisine DLSS 3.0 gelecek mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Gelmeyecek. RTX 3000 serisinin Tensör çekirdekleri yeterince gelişmiş/güçlü değil DLSS 3.0 için.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 3000 serisini boşuna yaptılar o zaman. Net bu. DLSS 3.0 için daha yeni aldığım 3000 serisini zararına elden çıkartıp 1 sene sonra çıkan 4000 serisine geçmek gerçekten çok mantıklı. Tebrikler NVIDIA böyle teknoloji yapacaksan yapma daha iyi.

RTX 3000 serisini boşuna yaptılar o zaman. Net bu. DLSS 3.0 için daha yeni aldığım 3000 serisini zararına elden çıkartıp 1 sene sonra çıkan 4000 serisine geçmek gerçekten çok mantıklı. Tebrikler NVIDIA böyle teknoloji yapacaksan yapma daha iyi.

2070 ile çalışan algoritma 3000 serisi ile hayli hayli çalışır istemeleri yeter sadece bir kişinin tweetine bakacak olsak LHR de asla kırılamayacaktı ha belki de bakarsın kendileri DLSS 3.0 içeren driveri yanlışlıkla verirler :D 3060 serisinde bu şekilde yanlış driver attılar ve LHR kırıldı. Ayrıca kendileri istemese bile piyasa bunu zorlayabilir. AMD'nin ve Intel'in yeni kartları ve yazılım konusundaki atağı bunu belirleyecek en geç 1 yıl sonra geleceğini düşüyorum ben şahsi görüşümdür.

2070 ile çalışan algoritma 3000 serisi ile hayli hayli çalışır.

Kaynak ve kanıt? Reddit'te bir tane adam 1-2 ay önce çalıştırdım dedi kanıt da sunmadı bu kadar. Yani şu anda ben de kalkıp "RX 580 ile DLSS 3.0 çalıştırdım" derim bir dayanağı var mı? Yok.

Kısaca ne RTX 2000 ne de 3000 serisinde DLSS 3.0 çalışmıyor bu karta sahip kişiler çalıştırıp buraya kanıtlarını koyarsa tekrardan konuşuruz, boşa hayal satmaya gerek yok şu anda.

Reddit'te bir tane adam 1-2 ay önce çalıştırdım dedi kanıt da sunmadı bu kadar.
İşin garibi Optical Flow Accelerator gibi donanımsal bir parça olmadan Turing mimarili bir kartta nasıl çalışmış olabilir? Tensor çekirdeği barındırmayan NVIDIA kartta DLSS açmak gibi bir şey.

DLSS 3.0 ciddi performans artışı sağlıyor. DLSS'in çoğunlukla donanımsal güçten yararlanan bir program olduğunu düşünürsek gelmemesi doğal.
Dlss nin yazılımsal güçten destek aldığımı var oda donanımsal zaten. Mesaj yazarken bu tür şirketlerin müdürlüğünü yapmayı bırakırsanız insanlara daha fazla yardımcı olursunuz mesaj olsun torba dolsunla insanları kızdırmayın.

DLSS 3.0 ciddi performans artışı sağlıyor. DLSS'in çoğunlukla donanımsal güçten yararlanan bir program olduğunu düşünürsek gelmemesi doğal.
Dlss nin yazılımsal güçten destek aldığımı var oda donanımsal zaten. Mesaj yazarken bu tür şirketlerin müdürlüğünü yapmayı bırakırsanız insanlara daha fazla yardımcı olursunuz. Sanki dlss üretilirken beraber çalışmışlar gibi konuşuyorsunuz. Şirketlerin satış stratejisi deseniz daha yerinde olurdu. Mesaj olsun torba dolsunla insanları kızdırmayın.

İşin garibi Optical Flow Accelerator gibi donanımsal bir parça olmadan Turing mimarili bir kartta nasıl çalışmış olabilir? Tensor çekirdeği barındırmayan NVIDIA kartta DLSS açmak gibi bir şey.
Twitter alıntısında OFA her kartta var ama yeni seride bariz şekilde geliştirildi, eski seride çalıştırırsak performans düşük olur ve DLSS3'ün imajına zarar verir diyor. Eski seride çalıştıranlar da performans sorunu yaşamışlardı diye hatırlıyorum. Tabi resmi olarak yapmak isteseler yapabilirler mi o ayrı bir konu.

Dosya Ekleri

• dlss-3-5-geforce-rtx-gpu-support.jpg
    dlss-3-5-geforce-rtx-gpu-support.jpg
    154,6 KB · Görüntüleme: 46
Version numaralarının kafa karıştırmaması adına 3.5'in 3'ün özelliklerini taşımadığını belirtmek gerekir. Yani 3000 serisinde DLSS 3'te bulunan kare oluşturma özelliği yok. 3.5'in getirdiği ray bazlı farklı özellikler var.

Geri
Yukarı