RTX 3050 8 GB vs 2060 6 GB

Hocam çok haklısınız lakin ben 1080p üstüne çıkmam bilindiği üzere VRAM'i en çok harcayan çözünürlük sizce 6 GB önümüzdeki 3-5 yıl için yeterli olmaz mı?

İlerisi için kesin konuşamam lâkin yüksek grafikli AAA oyunlarda tahminimce 3 seneden sonra VRAM'in 6 GB olması daha çok hissettirir gibi. Ama rekabetçi oyunlar için uzun yıllar götürür.

Hocam çok haklısınız lakin ben 1080p üstüne çıkmam bilindiği üzere VRAM'i en çok harcayan çözünürlük sizce 6 GB önümüzdeki 3-5 yıl için yeterli olmaz mı?
4GB devri bitiyor, oyunlar çok hızlı bir şekilde grafiksel olarak yükseliyor. Kas gücü farkını bilmem ama 3050 hem VRAM hem de güncellik olarak önde.

3050'nin GPU'su daha güçlü ama kısıldığı için 2060'tan düşük performans veriyor. Ama bence 3050 alınmalı çünkü bu kart yeni çıktı ve bir sürü güncelleme alacak. Aldığı her güncellemede performansı artacak ve zamanla 2060 seviyesine gelecek hatta geçecek diye düşünüyorum.

3050'nin GPU'su daha güçlü ama kısıldığı için 2060'tan düşük performans veriyor. Ama bence 3050 alınmalı çünkü bu kart yeni çıktı ve bir sürü güncelleme alacak. Aldığı her güncellemede performansı artacak ve zamanla 2060 seviyesine gelecek hatta geçecek diye düşünüyorum.

Çoğu kişi sizinle hemfikir 2060 performansına yaklaşacağını söylüyor sanırsam tercihimi 3050'den yana kullanacağım.

Geri
Yukarı