Çözüldü RTX 3050 düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

otpphap

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhabalar. ASUS TUF dash F15.
RTX 3050.
i511300H.
8x1 GB RAM.
Bir bilgisayar var elimde ve oyunlarda örneğin Valorant, LoL FPS'm 85-100 arasında gidiyor hep. En yüksek ayar ve en düşük ayarda hiçbir şey fark etmiyor. Ve GPU kullanımı düşük 30-40'larda geziyor, CPU kullanımı 50-70. ısınma sorunu yok oyundayken 65-75 derece civarı oluyor genelde ikisi de. Yüksek performans modunda ve NVIDIA Denetim Masası ayarları yapılı şekilde oynuyorum. Driverlar güncel fakat anlamadım gitti Single channel RAM'den olabilir mi RAM yetmiyor ondan mı acaba? Yakın zamanda 8 GB daha RAM takacağım fakat aklıma takıldı bu sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir cevap geldi mi acaba?
Geldi hocam. Hepimizin bildiği Windows ayarlarını yapmamı söyledi. Temp prefect gibi dosyaları silmemi, Windows güncelleştirmelerini yapmamı söyledi servis çalışanı. Bende 8 GB RAM daha alıp Dual Channel yaptım her şey düzeldi.
hocam Kingstonun 3200 mhz ramini alsam sıkıntı çıkar mı aynı marka vesaire olması mı gerekiyor ASUS'a mı danışayım yoksa sipariş veriyim mi?
İçindekinden farklı olarak Kingston 3200 MHz aldı genelde herkes forumda f15 için. Bende insanların tavsiyesi ile aldım. Sorun yaşamadım. Arada 100-150 tl'lik fark var, değmez bence, özellikleri aynıysa sorun yaşatma ihtimali pek yok. Sizinki dash modeli olduğu için kesin konuşmak istemem, son karar sizin.

İçindekinden farklı olarak Kingston 3200 MHz aldı genelde herkes forumda f15 için. Bende insanların tavsiyesi ile aldım. Sorun yaşamadım. Arada 100-150 tl'lik fark var, değmez bence, özellikleri aynıysa sorun yaşatma ihtimali pek yok. Sizinki dash modeli olduğu için kesin konuşmak istemem, son karar sizin.
teşekkürler 1-2 hafta içinde RAM alıp deneyeceğim

Geri
Yukarı