RTX 3050 ekran kartı nasıldır?

Sen burdakilere bakma kardeşim, burdaki bazı arkadaşlar hangi evrende yaşıyor merak ediyorum. 1650 ile 3050'yi bir tutmak, düz teknoloji cehaletidir. Aralarında rahat, 2 kat performans farkı var. Youtubedan oyun testlerini, fps değerlerine bakabilirsin hatta.
2060'a çok yakın bir performansı var, ikisinden hangisi ucuzsa, o alınır. Ve eğer ultra takıntın yoksa, 5-6 sene götürür, kafan rahat olsun.
Millet hala 1050 Ti ile oyun bitiyor.

Sen burdakilere bakma kardeşim, burdaki bazı arkadaşlar hangi evrende yaşıyor merak ediyorum. 1650 ile 3050'yi bir tutmak, düz teknoloji cehaletidir. Aralarında rahat, 2 kat performans farkı var. Youtubedan oyun testlerini, fps değerlerine bakabilirsin hatta.
2060'a çok yakın bir performansı var, ikisinden hangisi ucuzsa, o alınır. Ve eğer ultra takıntın yoksa, 5-6 sene götürür, kafan rahat olsun.
Millet hala 1050 Ti ile oyun bitiyor.
Kim 3050 ile 1650'yi eşit tuttu? Eğer yorumları düzgün okursanız ikisinin de giriş seviyesi kart olarak üretildiğinden bahsedildiğini anlarsınız. PC sahibi olup teknoloji cahili biri bile NVIDIA'da 50 serisi kartların giriş olduğunu bilir. Uykulu veya sarhoş musunuz yoksa gerçekten okuduğunuzu anlama yeteneğiniz çok iyi değil mi?

Kim 3050 ile 1650'yi eşit tuttu? Eğer yorumları düzgün okursanız ikisinin de giriş seviyesi kart olarak üretildiğinden bahsedildiğini anlarsınız. PC sahibi olup teknoloji cahili biri bile NVIDIA'da 50 serisi kartların giriş olduğunu bilir. Uykulu veya sarhoş musunuz yoksa gerçekten okuduğunuzu anlama yeteneğiniz çok iyi değil mi?
Hayır, ben değil ama sizin yazılanı farketme hususunda eksiğiniz var galiba. Elbette 50 serisinin giriş seviyesi olarak üretildiğini biliyorum, ama sizde daha ilk sayfada bile yer alan "İki kart çok farklı değil ki. Birinde Ray tracing var sadece." yorumunu farketmediniz heralde. Zira iki kart arasında dağlar kadar performans farkı var.

İkincil olarakta ne kadar üretilme amacı giriş seviyeside olsa, bulunduğu ülkenin piyasanın göre farklı yorumlanabilir. Misal 4050'de giriş seviyesi kimliğiyle çıkacak çıkarsa ama gidipte zamanında yüksek seviye olarak çıkan GTX 980 ile kıyaslamazsınız heralde, kastettiğimde bu.

Geri
Yukarı