RTX 3050 ekran kartı nasıldır?

Giriş diye GTX 1650'lere diyorlar öldürdün bro :)
50 serisi eşittir giriş seviyesi demek hocam. 3060 bile giriş orta, 3070 orta, 3080 üst olarak geçiyor benim bildiğim.
Ha soruya geliceksek fiyatına değmez. 2060 veya RX6600 yine o bütçe de bulunabilen ve daha güçlü kartlar.

Ama burası Türkiye hocam. GTX 750 Tİ hala kullanan var. Ekonomik şartlarıda düşünürsek GTX 1650 giriş seviyesi oluyor bizim için.
Ne zamandan beri giriş seviyesi kartlar fiyat ve ülkeye göre belirleniyor?

50 serisi eşittir giriş seviyesi demek hocam. 3060 bile giriş orta, 3070 orta, 3080 üst olarak geçiyor benim bildiğim.
Ha soruya geliceksek fiyatına değmez. 2060 veya RX6600 yine o bütçe de bulunabilen ve daha güçlü kartlar.

Ne zamandan beri giriş seviyesi kartlar fiyat ve ülkeye göre belirleniyor?
Bu kişiden kişiye göre değişecek bir şey. Mesela GTX 1650 sana göre giriş seviyesidir. Bana göre En düşük RTX 3070 alınmalıdır derim. Bunuda kişinin kullanımı ve ekonomik şartları belirliyor.

Evet dediğiniz gibi 50 ile bitenler giriş seviyesi kartlardır. RTX 3000 serisinin giriş seviyesi denilen 3050'si bile bir önceki serinin RTX 2060'ı geçemiyor baya tokat yiyor.(3060Tİ'ın 2080S'e kafa tuttuğunu ve her sonraki seri daha güçlü olduğunu düşünürsek)

Bu kişiden kişiye göre değişecek bir şey. Mesela GTX 1650 sana göre giriş seviyesidir. Bana göre En düşük RTX 3070 alınmalıdır derim. Bunuda kişinin kullanımı ve ekonomik şartları belirliyor.

Evet dediğiniz gibi 50 ile bitenler giriş seviyesi kartlardır. RTX 3000 serisinin giriş seviyesi denilen 3050'si bile bir önceki serinin RTX 2060'ı geçemiyor baya tokat yiyor.(3060Tİ'ın 2080S'e kafa tuttuğunu ve her sonraki seri daha güçlü olduğunu düşünürsek)
Hocam kişiden kişiye değişmelik bir durum da yok. Bu kartların üretilirken kullanım amacı, gücü, seviyesi ne olacağı hep belli. Kişinin 3070 alınmalı demesi onu giriş yapmaz. Burada bunu belirleyen varsa üretici (NVIDIA, AMD) belirliyor. Ona bakarsanız benim için giriş seviyesi 4090'dır diyebilirim.

Cümlenizi tekrar okuyunca ne demek istediğinizi daha iyi anladım. Eğer kullanım amacı için en az 3070 lazımsa o zaman giriş o oluyor fakat bu durumda özellikle belirtilmesi lazım yoksa yanlış anlaşılır.

Geri
Yukarı