RTX 3050 için 400 Watt PSU yeterli olur mu?

Bütçe
800

msyCruise

Decapat
RAM
16 GB 2666 MHZ
İşlemci
i5 10400f
Selam herkese,

Daha yeni Zotac RTX 3050 ekran kartı aldım. Eski sistemimden High Power marka 400 watt 80+ bir PSU bulunmakta. Ekran kartının stres testlerinde çektiği gücü benchmark videolarından izledim ve şu an için i5 10400F ile bu PSU'nun yeterli olacağına karar verdim. Fakat PSU'da bulunan PCI güç çıkışı 6 pin ve RTX 3050 kartımda 8 pinlik bir güç girişi var.

Bu sorunu çözmenin yeni PSU almadan bir yolu bulunmakta mı? Çoklayıcı gibisinden bir çözüm varsa ne kadar sağlıklı bir çözüm olur sizce? Eğer çözümü yoksa 700-800TL'lik bir PSU veya 1300 TL'lik bir kasa+PSU önerebilir misiniz?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
12V kanalından kaç A verebiliyor? Dönüştürücü satılıyor.

Dosya Ekleri

• psu.jpeg
    psu.jpeg
    118,6 KB · Görüntüleme: 61
Kağıt üzerinde sorunsuz yetmesi lazım, 12v kanalından 360W beslemesi ve sertifikasının olması iyi. Sahip olduğun donanımların güç tüketimin toplamı 250W altında kalır, 100W+ da yeterli bir boşluk.

Teşekkür ederim yardımınız için sizin forumdaki birkaç ay önceki diğer yazılarınızı okumuş ve o şekilde araştırmalarımı yaptım ben de, tek sorunum bahsettiğim gibi PCI çıkışının 6 pin olması. Bunun için bana tavsiye edebileceğiniz bir çözüm var mı? Çoklayıcı gibisinden.

Verdiği değer 400W'a göre iyi. Dönüştürücü alıp kullanabilirsiniz. Zaten sertifikası da var. High Power PSU konusunda iyi bir markadır. Dönüştürücü alırken dikkat edin. Tavsiyem ise modifiyemalzemecisi üzerinden alın. Bunlar siparişe göre de yapıyor.

Verdiği değer 400W'a göre iyi. Dönüştürücü alıp kullanabilirsiniz. Zaten sertifikası da var. High Power PSU konusunda iyi bir markadır. Dönüştürücü alırken dikkat edin. Tavsiyem ise modifiyemalzemecisi üzerinden alın. Bunlar siparişe göre de yapıyor.
Teşekkür ederim yardımınız için, tam olarak hangi kabloyu almalıyım link atabilme şansınız varsa çok sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı