RTX 3050 ile Assassin's Creed Odyssey düşük FPS veriyor

Oyun içinde Afterburner ile işlemci, ekran kartı, RAM kullanımlarını ve sıcaklıklarını kontrol edin. RAM kullanımı tam limitteyse arka planda çok fazla şey açık olabilir bu yüzden RAM yetmiyor olabilir. 8 GB RAM günümüzde en düşük limit seviyesinde artık.
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp temiz bir yükleme yapın. Forumda nasıl DDU kullanılacağı yazıyor.
Her şeye rağmen düzelmezse oyundan kaynaklı bir sorun olabilir. Oyunu yeniden yüklemeniz ve/veya oyun dosyalarını 'verify' yapmanız sorunu çözebilir.

ASUS HN011 modelini kullanıyorsun büyük ihtimal. Bende de o var ekstra ram takılı hali. AC Valhalla bile HİGH ayarlarda 55-60 FPS. O FPS değerleri lowda imkansız.
1- RAM almalısın
2- Oyun orijinal mi?
3- Oyunda girerken ASUS ARMOURY CATE uygulamasından performans ya da turbo modunu seçtin mi?

ASUS HN011 modelini kullanıyorsun büyük ihtimal. Bende de o var ekstra ram takılı hali. AC Valhalla bile HİGH ayarlarda 55-60 FPS. O FPS değerleri lowda imkansız.
1- RAM almalısın
2- Oyun orijinal mi?
3- Oyunda girerken ASUS ARMOURY CATE uygulamasından performans ya da turbo modunu seçtin mi?
Asus uygulamasını indirirken sorunlar çıktığı için indiremedim onun yerine nvidia denetim masasından ve windowsun ayarlarından performansı seçtim.

Oyun orijinal değil maalesef.

Ram yükseltmesini şuan yapamıyorum maalesef. Bilgisayarı yeni aldım ve o kadar bütçem yok. Başka yolu yok mu?

Asus tuf f15 kullanıyorum.

Asus uygulamasını indirirken sorunlar çıktığı için indiremedim onun yerine nvidia denetim masasından ve windowsun ayarlarından performansı seçtim.

Oyun orijinal değil maalesef.

Ram yükseltmesini şuan yapamıyorum maalesef. Bilgisayarı yeni aldım ve o kadar bütçem yok. Başka yolu yok mu?

Asus tuf f15 kullanıyorum.
Hocam AC OD. sorunlu bir optimizasyona sahip. Orijinal olmayan oyunlarda da güncelleme gelmediği için sorunlar çözülmüyor. Bilgisayarda sorun yok. Sistem gereksinimlerine bakarak 8GB RAM ile sorun çıkartmayacak oyun bulabilirsiniz. GTA 5 vb.

Geri
Yukarı