Çözüldü RTX 3050 laptop oyunlarda kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ghost0628

Hectopat
Merhaba, kıymetli üyeler geçen aldığım Acer Nitro 5 laptopum Shadow of Tomb Raider'da ciddi bir FPS sorunu yaşattı bana. İzlediğim incelediğim testlerde ortalama 70'in altına düşmüyor yüksek ayarlarda. Benimki ise 30-40'ın üstünü göremedi. RAM kaynaklı olma ihtimali var mı? RAM'im 8 GB ama yükseltme şansım yok şu an maddiyattan dolayı yardımcı olur musunuz?

Çözüm
Arkadaşlar driverlerları komple sildim temizleyip baştan kurdum sorun düzeldi 65'ten aşağı inmedi yüksek ayarlarda. Teşekkürler herkese.

Güncelleme: Oyunlarda kasma durumu devam ediyordu, 16 GB Dual channel yapmamla düzeldi. League of Legends 150 civarı FPS değerinden 300'lere ulaştı, Shadow of the Tomb Raider ise 70'lerde seyretti. Drop veya çökme gibi durumlar ortadan kalktı. Eğer böyle bir problem yaşayan varsa diye çözümünü buraya ekledim.
Aslında köyde yaşadığım için USB'ye attığım oyunu yüklemek zorunda kaldım haliyle şu an korsan oluyor maalesef. Driverlerımı güncellemiştim her şey güncel ama insanların o kadar FPS aldığı oyundan bu kadar düşük almak tuhafıma gitti RAM'den kaynaklanmıyorsa boşuna para da vermek istemem durumum yok maalesef. Başka oyunlar da denemeli miyim yoksa FurMark gibi testler mi yapmalıyım? Son çare olarak RAM almayı düşününebilirim ancak. BIOS'tan kaynaklanır mı? Acer sağ olsun kullandığım laptopun(AN515-45) sürücülerini bulamadım da.

Hocam belki güç planlarından dengeli veya tassarufa almışsınızdır yüksek performansa alın zaten yüksek performansta ise yapabileceğim başka bir şey yok üzgünüm laptoplarda bilgim bu kadar.

Kontrol edeceğim sonra başka oyun yükleme şansım varsa onlara bakacağım artık olmadı driver veya Windows'u baştan kurarım gene olmazsa RAM alırım.

Arkadaşlar driverlerları komple sildim temizleyip baştan kurdum sorun düzeldi 65'ten aşağı inmedi yüksek ayarlarda. Teşekkürler herkese.

Güncelleme: Oyunlarda kasma durumu devam ediyordu, 16 GB Dual channel yapmamla düzeldi. League of Legends 150 civarı FPS değerinden 300'lere ulaştı, Shadow of the Tomb Raider ise 70'lerde seyretti. Drop veya çökme gibi durumlar ortadan kalktı. Eğer böyle bir problem yaşayan varsa diye çözümünü buraya ekledim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı