RTX 3050 laptopta her oyunda FPS sabitleniyor

Şu ana kadar birkaç oyuna girdim. Rocket League (Epic Games), CS:GO(Steam) gibi oyunlarda 60 FPS sabitleniyor. F1 2020 (Steam) ve Valorant oyunlarında akıcı bir şekilde oynayabiliyorum FPS sınırlaması olmadan. Monitörüm 144 Hz. Sistemim i5 11400h 8 GB 3200 MHz RAM ve RTX 3050 Mobile. Çok sinir bozucu bir durum. Uzun zaman sonra ramazanda ilk defa bilgisayarımı açtım ve böyle bir sorunla karşılaşıp çözememek üzdü açıkçası. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı durum bende de var bir türlü ne sebepteen olduğunu bulamadım.
Hocam ekran kartının sürümünü güncelledim. Bir süreliğine düzeldi fakat halen bazı oyunlara girinca 60 FPS sabit kalıyor. Girip çıkınca düzeliyor. Çok sıkıntı yapmıyorum çok sık oyun da oynamıyorum çok etkilemiyor beni ama yer yer sinirleniyorum. Düzeltmenin bir yolunu buluruz umarım.

Hocam ekran kartının sürümünü güncelledim. Bir süreliğine düzeldi fakat halen bazı oyunlara girinca 60 FPS sabit kalıyor. Girip çıkınca düzeliyor. Çok sıkıntı yapmıyorum çok sık oyun da oynamıyorum çok etkilemiyor beni ama yer yer sinirleniyorum. Düzeltmenin bir yolunu buluruz umarım.

Amin hocam bulursam bende size yazarım.

Geri
Yukarı