RTX 3050 mobil sistem genel kullanımda ekranda bozulmalar oluyor

Mantopat

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
16 gb ram 512 gb hafıza acer nitro 5 windows 11
Meslek
Mekatronik Mühendisliği Öğrencisi
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
NVMe WDC PC SN530 SDBPNPZ-512G-1114
Ekran kartı
NVIDIA GeForce RTX 3050 4 GB
Anakart
Scala_TLS
İşlemci
Intel Core i7-11800H @ 2.30GHz
Birkaç hafta önce dizüstü bilgisayarımı bakım için bilgisayarcıya götürdüm. Bakımdan sonra sağ menteşeden bir kablonun sıkıştığını fark ettim. Tekrar bilgisayarcıya götürüp kabloyu içine koydurdum. Kablonun internet kablosu olduğunu söylediler ama arkadaşım güç kablosu olabilir dedi. Konuyla alakasız bir soru ama ekrana giden kablolar arasında internet kablosu var mıdır?

Şu anda dizüstü bilgisayarımda herhangi bir uygulamayı veya oyunu çalıştırdığımda ekranda sürekli olarak ani parlamalar oluyor, klavyede başlat tuşuna bastığım zaman düzeliyor ama farklı bir uygulamaya geçiş yaptığımda tekrar oluyor. Bu parlamalar olduğu sırada kare hızında düşüş oluyor. Sorunun kaynağı sizce ne olabilir ve nasıl çözebilirim?

Sürücülerim günceldir.

Laptop modeliniz nedir? En ufak şeyde bilgisayarcıya götürmeyin özellikle Laptop'ları daha çok bozup yolluyorlar, resmi yerlere gönderin.

Parlamalar için, Intel'in bir saçmalığından kaynaklanıyor olabilir. Intel ekran kartının uygulamasındaki Güç ayarlarında parlaklığı otomatik kontrol eden bir şey var onu kapatmayı da dene.

Birkaç hafta önce dizüstü bilgisayarımı bakım için bilgisayarcıya götürdüm. Bakımdan sonra sağ menteşeden bir kablonun sıkıştığını fark ettim. Tekrar bilgisayarcıya götürüp kabloyu içine koydurdum. Kablonun internet kablosu olduğunu söylediler ama arkadaşım güç kablosu olabilir dedi. Konuyla alakasız bir soru ama ekrana giden kablolar arasında internet kablosu var mıdır?

Hayır. İnternet kablosu alıcı ile anakart arasındaki bağlantıyı sağlar bilgisayarda o kadar.

Laptop modeliniz nedir? En ufak şeyde bilgisayarcıya götürmeyin özellikle Laptop'ları daha çok bozup yolluyorlar, resmi yerlere gönderin.

Model: Acer Nitro AN515-57
Mediamarkt'tan aldığım için oraya götürdüm ancak yüksek meblağlar söyledikleri için bilgisayarcıya götürmeyi tercih ettim, biraz anlıyor olsaydım bakımını ben yapardım.

Parlamalar için, Intel'in bir saçmalığından kaynaklanıyor olabilir. Intel ekran kartının uygulamasındaki güç ayarlarında parlaklığı otomatik kontrol eden bir şey var onu kapatmayı da dene.

Söz konusu ayara nasıl erişebilirim? Windows 11 ile gelen Intel uygulamalarında söylediğiniz ayarı bulamadım.

Otomatik parlaklığı kapattım ama sorunum hala çözülmedi.

Bende de Acer var MUX açık kullanıyorum Intel ile uğraşılmıyor.

Technopat Sosyal'de "MUX nasıl açılır?" diye aratıp açmayı denedim. NitroSense'e girdim ama söz konusu ayar gözükmüyor. BIOS'u açtım sadece bu ayarlar var.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2024-05-25 saat 14.00.08_47febb1a.jpg
    WhatsApp Görsel 2024-05-25 saat 14.00.08_47febb1a.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 6
Sende MUX yok o zaman, genelde Acer koyuyor ama...

Ağa bence o zaman bilgisayarcı beceremedi, neyse güvenilir biri bulup baktırmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı