RTX 3050 sistemde oyunlarda FPS düşmesi oluyor

Crucible

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Masaüstünde ve oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum anladığım kadarıyla 2-3 saat sonra oluyor çok anlık droplar çabuk geçiyor ama çok sinir bozuyor.
Sistemim:
RTX3050.
i5 13. nesil.
16 GB RAM.
476 GB depolama (160GB kaldı)

Masaüstünde ve oyunlarda FPS düşmesi yaşıyorum anladığım kadarıyla 2-3 saat sonra oluyor çok anlık droplar çabuk geçiyor ama çok sinir bozuyor.
Sistemim:
RTX3050.
i5 13. nesil.
16 GB RAM.
Laptop mu masaüstü mü kullanıyorsunuz? Isıdan kaynaklı bir sorun olabilir.

Sistemim:
RTX3050.
i5 13. nesil.
16 GB RAM.
Bilgisayarın altına kitap gibi bir nesne koyup fan kısmını biraz yükseltin, fanları da maksimum da çalıştırın. Çok büyük ihtimalle thermal throttling yaşıyorsunuz. CPU ısındığı için gücünü kesmek zorunda kalıyor.

Oyun esnasında ve boşta sıcaklık değerlerinizi kontrol ettiniz mi? MSI Afterburner ile bu değerleri kontrol edebilirsiniz.

1689185418473.png

Şu anlık bu bilgiler yeter mi?

Bilgisayarın altına kitap gibi bir nesne koyup fan kısmını biraz yükseltin, fanları da maksimum da çalıştırın. Çok büyük ihtimalle thermal throttling yaşıyorsunuz. CPU ısındığı için gücünü kesmek zorunda kalıyor.

Fanları nasıl maximum hızda çalıştırabilirim sanırsam Omen Gaming hubta öyle bir özellik vardı doğru muyum?

Yeni konular

Geri
Yukarı