RTX 3050 sistemde oyunlarda FPS düşmesi oluyor

Hocam konudan biraz bağımsız ama Laptop fanlarını max hızda kullanmak sorun çıkarır mı?
Kısa vadede hiçbir sorun oluşturmaz. Ama uzun vadede bakacak olursan vereceği maksimum zarar ömrünü kısaltmak olacaktır. Bu da fanlar için çok büyütülecek bir problem değil bence.

Hocam bu boşta olan sıcaklığı, oyun esnasında kaça çıkar bilemeyiz ki. Muhtemelen 90'ı geçiyordur.
Hayır, geçmiyordur. HP laptoplar şarjda iken Allah ne verdiyse modunda çalışıyor o yüzden boşta bu sıcaklıklar normal, pil gücünde o sıcaklık 28-30'lara kadar iniyor ve bilgisayar fanı kapatıyor. Bir de bulunduğu ortam biraz sıcak ise bu sıcaklıklar normal. Mesela benim Omen şu an 46 derecelerde takılıyor ama oyunda da 80'i çok geçmiyor.

Hayır, geçmiyordur. HP laptoplar şarjda iken Allah ne verdiyse modunda çalışıyor o yüzden boşta bu sıcaklıklar normal, pil gücünde o sıcaklık 28-30'lara kadar iniyor ve bilgisayar fanı kapatıyor. Bir de bulunduğu ortam biraz sıcak ise bu sıcaklıklar normal. Mesela benim Omen şu an 46 derecelerde takılıyor ama oyunda da 80'i çok geçmiyor.

Hocam bu boşta olan sıcaklığı, oyun esnasında kaça çıkar bilemeyiz ki. Muhtemelen 90'ı geçiyordur.

Şu anki sıcaklığı atayım isterseniz daha yeni Dead cell League of Legends ve hollow Knight oynadım yeterince yeterli bence.
1689194453812.png

Şu anki sıcaklığı atayım isterseniz daha yeni Dead cell League of Legends ve hollow Knight oynadım yeterince yeterli bence.Eki Görüntüle 1859692
Bilgisayarın sorunu ısınma değil.
GeForce Experience ve Denetim Masası ayarlarını sıfırlayıp oyunları optimize edebilirsin.
Ayarlardan Xbox Game Bar'ı kapatabilirsin.
Aklıma başka bir şey gelmiyor. Ben de aldığımda benzer birkaç sorun yaşadım ama hepsi Win11 bazlı problemlermiş, yazdıklarımı yapınca düzeldi.

Bilgisayarın sorunu ısınma değil.
GeForce Experience ve Denetim Masası ayarlarını sıfırlayıp oyunları optimize edebilirsin.
Ayarlardan Xbox Game Bar'ı kapatabilirsin.
Aklıma başka bir şey gelmiyor. Ben de aldığımda benzer birkaç sorun yaşadım ama hepsi Windows 11 bazlı problemlermiş, yazdıklarımı yapınca düzeldi.

Umarım Windows 11 bazlıdır bayağı şikayet vardı ama bu laptp için maalesef Windows 11 öneriyorlar yapabilecek bir şey yok.

Sorun belli ki ısıda değil yazılımsal problem olabilir görünürde laptopta bir sorun yok gibi DDU ile driverları silip Experience'tan tekrar yükle.

DDU dışında windowdan yapabileceğim başka bir sürücü silme yöntemi var mı başka yazılımlara güvenemiyorum.

Umarım Windows 11 bazlıdır bayağı şikayet vardı ama bu laptp için maalesef Windows 11 öneriyorlar yapabilecek bir şey yok.

DDU dışında windowdan yapabileceğim başka bir sürücü silme yöntemi var mı başka yazılımlara güvenemiyorum.
DDU güvenilir bir yazılım güvenmemenizin anlamı yok. Başka yolu vardır illaki ama ben bilmiyorum. Technopattan indirebilirsin.

Aman diyim Win10'a geçmeyin zaten. Bütün sürücüler Win11 destekli ve önceki sürümlere destek yok. Yeni güncellemeleri beklemekten başka çare yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı