RTX 3050 sistemde oyunlarda FPS düşmesi oluyor

DDU güvenilir bir yazılım güvenmemenizin anlamı yok. Başka yolu vardır illaki ama ben bilmiyorum. Technopat'tan indirebilirsin.

Driverlerden değil gibi sorun umarım DDU'ya ihtiyacım kalmaz.

Aman diyeyim Windows 10'a geçmeyin zaten. Bütün sürücüler Windows 11 destekli ve önceki sürümlere destek yok. Yeni güncellemeleri beklemekten başka çare yok.

Bekliyelim o zaman yapacak bir şey yok.

Nasıl yani anlamadım nereden vardınız sorunun driverlardan olmadığına.

Sürücüleri ben PC geldigi gibi kurdum şu an hağla bir driver guncellemesi yok gibi NVIDIA'dan baktığımda güncelleme yoktu o günden beride güncelleme yapmadım zaten olay bir anda olmaya başladı.

Bilgisayarın altına kitap gibi bir nesne koyup fan kısmını biraz yükseltin, fanları da maksimum da çalıştırın. Çok büyük ihtimalle thermal throttling yaşıyorsunuz. CPU ısındığı için gücünü kesmek zorunda kalıyor.

Oyun oynarken yaşadığınız sıcaklık değerlerini paylaşın lütfen.

Sıcaklıktktan değil olay sanırsam ya Windows 11 yüzünden donanımsal olabilir bilmiyorum ama arza çıkarıcağını sanmıyorum PC'ye zarar aldı yeni aldım daha PC'yi Windows 11 yüzündendir inşallah anlık donmalarda baktığımda CPU anlık yükselmiş oluyor eskiden var mıydı bu problem hatırlamıyorum ama yeni indirdiğim uygulamalardan olma ihtimali olabilir mi en son Intel'in sürücüleri için uygulaması vardı kontrol falan etmek için onu indirdim depolama sebepli olacağını pek sanmıyorum daha depolamam var sizce sorun nedir hocam.

Son düzenleme:
Sürücüleri ben PC geldigi gibi kurdum şu an hağla bir driver guncellemesi yok gibi NVIDIA'dan baktığımda güncelleme yoktu o günden beride güncelleme yapmadım zaten olay bir anda olmaya başladı.

Sıcaklıktktan değil olay sanırsam ya Windows 11 yüzünden donanımsal olabilir bilmiyorum ama arza çıkarıcağını sanmıyorum PC'ye zarar aldı yeni aldım daha PC'yi Windows 11 yüzündendir inşallah anlık donmalarda baktığımda CPU anlık yükselmiş oluyor eskiden var mıydı bu problem hatırlamıyorum ama yeni indirdiğim uygulamalardan olma ihtimali olabilir mi en son Intel'in sürücüleri için uygulaması vardı kontrol falan etmek için onu indirdim depolama sebepli olacağını pek sanmıyorum daha depolamam var sizce sorun nedir hocam.
Eğer ki bilgisayarı Windows 11 yüklü bir şekilde aldıysan sorun olma ihtimali zaten çok düşük tekrardan sürücüleri silip yüklemeni öneririm.

10'dan 11'e geçerken Windows Update kullanmışsındır bu da dosyaların bozuk yüklenmesini daha da düşürüyor bence yine de sürücüleri silip yüklemek iyi olacaktır.

DDU dışında başka bir program var ise onu deneyeyim DDU'ya güvenemiyorum bir de değerlere baktığımda GPU voltajı sürekli dalgalanıyor ani dalgalanmalar bundan dolayı olabilir mi?

DDU dışında başka bir program var ise onu deneyeyim DDU'ya güvenemiyorum bir de değerlere baktığımda GPU voltajı sürekli dalgalanıyor ani dalgalanmalar bundan dolayı olabilir mi?
Hala DDU'ya neden güvenemediğini bir türlü anlayamıyor olsam da GPU voltajının düşmesine bir çok şey sebep oluyor olabilir net bir şey söyleyemem ama temiz kurulum ve temiz driver güncellemeleri yapılarak denenebilir.

Hala DDU'ya neden güvenemediğini bir türlü anlayamıyor olsam da GPU voltajının düşmesine birçok şey sebep oluyor olabilir net bir şey söyleyemem ama temiz kurulum ve temiz driver güncellemeleri yapılarak denenebilir.

Bilemiyorum başka yabancı bir yazılım gibi geliyor DDU.

Yeni konular

Geri
Yukarı