RTX 3050 sisteme yükseltme önerisi

Hocam neden deviri kapandığını soruyorum 12 GB VRAM'i var kartın uzun sürede yeterli ayrıca FPS testleride gayet iyi değerler.
ya hocam her şey vram değil. o karta vereceğin parayla daha güncel kartlar alabilirsin. dolayısıyla daha uzun ömürlü olur.

Hocam neden deviri kapandığını soruyorum 12 GB VRAM'i var kartın uzun sürede yeterli ayrıca FPS testleride gayet iyi değerler.

5060 alınmalı minimum.
Hem herşey VRAM değil. Anlayın şunu. İnternette ki iki tane kanalın "8Gb vram yetmez" diye attığı videolardan görüp de burada 8 GB yetmez demeyin. 3000 serisi çöp artık. 4000 serisi içinden geçiyor. Eğer 8 GB VRAM varsa oyun 8 GB kullanır. 12 varsa 12 kullanır. Bunu anlamayacak bir şey yok. İki üç tane kanal 8 GB yetersiz diyor. Ama sonra yaptıkları sisteme 8 GB kart koyuyor. Madem yetmiyor neden 8 gb kart koydun?

RX 6700 XT bir sistem almayı düşünüyorum da sebebi nedir hocam.

Bana sorduysan kilit teknolojilerden mahrum olmaları ve AMD Frame Generation'ın geleceği ve potansiyeli hakkında ciddi bir veri olmaması.

RTX 4000 serisi kartlarda DLSS/DLSS/Reflex/Frame Generation gibi donanım destekli çok büyük avantajlar var. Rekabetçi de oynasan hikayeli de oynasan ortalama bir RX 6000 serisi karttan başarılı sonuçlar alıyorsun, keza üzerine çok düşük güç tüketimlerine sahipler.

RX 7000 serisine gelirsek AMD'nin son tanıttığı Hypr-RX teknolojisine sahip tek seri şu anda. Öte yandan kas gücü olacak bayağı sağlamlar ve AI çekirdekleri barındırıyorlar. Bu AI çekirdekleri de kendilerini tüm AMD serisi kartlara kıyasla NVIDIA teknolojilerine daha bir yakın kılıyor.

2020'de piyasaya çıkmış kartlarla 2023'de çıkmışlar arasında bu kadar fark olsun. 3 senelik ürünü sıfır almanın pek bir mantığı yok günümüzde. İkinci el toplayacaksan olur, en azından ucuza mal edersin.

Hocam neden devrinin kapandığını soruyorum, 12 GB VRAM'i var kartın uzun sürede yeterli ayrıca FPS testleri de gayet iyi değerler.
Devri kapandı derken kart öldü bitti demek istemiyoruz. Güncelliğini yitirdi. 4000 serisi almak daha mantıklı. Yoksa 3000 serisi hala performans anlamında çok çok iyi kartlar.

Ya hocam her şey VRAM değil. O karta vereceğin parayla daha güncel kartlar alabilirsin. Dolayısıyla daha uzun ömürlü olur.

Her şeyin VRAM olmadığını biliyorum hocam üsttede kendim örneklendirdimk zaten 11 bin liraya güncel kart yok hocam :D

Hem her şey VRAM değil. Anlayın şunu. İnternette ki iki tane kanalın "8 GB VRAM yetmez" diye attığı videolardan görüp de burada 8 GB yetmez demeyin. 3000 serisi çöp artık. 4000 serisi içinden geçiyor.

Hocam VRAM'in her şey olamdığını biliyorum.

Her şeyin VRAM olmadığını biliyorum hocam üsttede kendim örneklendirdimk zaten 11 bin liraya güncel kart yok hocam :D

11K'yı da hak etmeyen bir karta vermene sebep değil bu birazcık farka 4060 Ti ve ikinci elde 6900 XT gibi opsiyonlar varken bu fiyata.

3 yaşında ve yukarıda yazdığım avantajlardan mahrum bir kartın jelatinini sen açsan ne yazar, açmasan ne yazar.

Yeni konular

Geri
Yukarı