R5 5500 RTX 3050 sisteme yükseltme önerisi

afafas

Centipat
Screenshot_38.png

6-7 ay önce bu sistemi aldım. Sorunsuz ve gayet yeterli şekilde kullanıyorum ama o zamanlar maddi durum buna elvermişti ve şu an upgrade yapmak istiyorum. Net olarak PSU değiştireceğim. Sizce işlemci mi öncelikli değiştirmem gereken, ekran kartı mı? Diğer parçalar için de öneri verebilirsiniz. Teşekkürler.

Tabii ki yükseltmeyle çok daha iyi bir sistem olur fakat bir bütçe aralığı belirlediniz mi?

Yani elimde tak diye şu işlemciyi şu ekran kartını alayım diye bir para yok ama elime fazlalık para geçtikçe yatırım yapmak istiyorum 1-2 ay içinde en az ekran kartını değiştirme gibi bir planım var faiz vs artmadan bel kemiğini aradan kaldırmak gerek diye düşünüyorum gidip RTX4090 önerilmediği sürece sıkıntı yok :dd

Bütçe yazsaydınız keşke bence ekran kartı daha önce değiştirilmeli işlemci de 5600 yaplıabilir.
son mesajda anlattım hocam

İşlemciyi 5600 ile değiştirebilirsin.
Ben olsam hiç upgrade yapmazdım ama illa yapacaksanız 5600 + 3060 12 GB öneririm.
Bütçe yazsaydınız keşke bence ekran kartı daha önce değiştirilmeli işlemci de 5600 yaplıabilir.
intel tarafında bir işlemci öneriniz var mı peki ?

Intel için anakart da değişmeniz gerekir bence gerek yok iki de bir soket değişiyor zaten AMD iyidir B550 anakarta geçilebilir 3060 12 GB 5 5600 ve güzel bir PSU ile upgradelenebilir.

Anakartı değiştirmeye gerek yok gibi.

Ekran kartı ve işlemci yükseltsem yeterli gibi. 2x8GB RAM vs yapılır zaten zamanla.

Intel için anakart da değişmeniz gerekir bence gerek yok iki de bir soket değişiyor zaten AMD iyidir B550 anakarta geçilebilir 3060 12 GB 5 5600 ve güzel bir PSU ile upgradelenebilir.

Ortalama kaç TL tutar bunlar?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı