Çözüldü RTX 3050 sürücüsü yüklenince fan hızlı dönüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif

Technopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
65
Daha fazla  
Meslek
Öğretmen
Selamlar, bugün aldım kartı taktım sıkıntı yok. Ancak sürücüyü yükleyince boştayken de oyundayken de aynı devirde dönüyor fan. Windows'dan çıkınca, PC açılırken, BIOS'ta vs gayet sessiz ve yavaş dönüyor. Var mı bilgisi olan? GPU Tweak ve MSI Afterburner ile baktım en az %30 oluyor fan devri.

Bir de MSI Afterburner'da böyle bir şey var. %30 altına düşmüyor orada da GPU Tweak II'de de.

Temiz Windows 10 kurdum, sadece ekran kartı sürücüsünü kurdum, durum aynı.

1645707801615.png

Son düzenleme:
Çözüm
Selamlar arkadaşlar, Recep abim inceledi ve problemi doğruladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüldü​

ASUS BIOS güncellemesi yayınladı.

Her şey için çok teşekkür ediyorum öz abim. 😍 @Recep Baltaş
Raporlama doğru çalışıyor sanıyorum. Elle yaptığım tüm değişikliklerde fan hızı ve ses değişiyor.

CSM ayarını şu an açtım ve durum aynı. Kapalıyken de aynıydı. Sürücüyü kaldırıp eski sürüm yükledim onda da durum aynı. Sürücüyü sildiğim anda kesiliyor ses. :D GPU Tweak II-III veya MSI Afterburner ile fan hızını elle 20 gibi değerlere alsam da 30 altını kabul etmiyor hiçbirinde. PC açılırken, BIOS'ta fan çalışıyor ve gayet yavaş. Ancak Windows'ta sürücü aktif hale geldiği gibi ses yükseliyor.

MSI Afterburner'dan da ekran görüntüsü paylaşayım. Sanki Asus böyle ayarlamış gibi tüm yazılımlarda minimum %30. Sürekli böyle olsa neyse diyeceğim ama sadece sürücü yükleyince böyle çalışıyor.

1645793310860.png

Öyleyse servise gerek yok diye düşünüyorum doğru mudur abi? Servise gönderip de hem kartsız kalmak istemiyorum hem de olası durumda dip fiyattan iade almalarını. Normal dersen kasayı kapatıp oyun oynamaya başlayacağım. :D

Selamlar, bugün aldım kartı taktım sıkıntı yok. Ancak sürücüyü yükleyince boştayken de oyundayken de aynı devirde dönüyor fan. Windows'dan çıkınca, PC açılırken, BIOS'ta vs gayet sessiz ve yavaş dönüyor. Var mı bilgisi olan? GPU Tweak ve MSI Afterburner ile baktım en az %30 oluyor fan devri.

Bir de MSI Afterburner'da böyle bir şey var. %30 altına düşmüyor orada da GPU Tweak II'de de.

Temiz Windows 10 kurdum, sadece ekran kartı sürücüsünü kurdum, durum aynı.

Eki Görüntüle 1314599
Kart ses yapmıyor, sen biraz takıntılısın arkadaşım. Gayet stabil çalışıyor gösterdiğine göre.

Selamlar arkadaşlar, Recep abim inceledi ve problemi doğruladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüldü​

ASUS BIOS güncellemesi yayınladı.

Her şey için çok teşekkür ediyorum öz abim. 😍 @Recep Baltaş

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı