RTX 3050 Ti laptop CS:GO'da 120 FPS veriyor

thepun1sher

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 5 5600H RTX 3050 Ti Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum.
YouTube'da gordugum inceleme videolarinda CS:GO'da ayni ayarlarda 250-300 FPS alinirkenn ben ayni ayarlarda 120-140 FPS civari aliyorum.
Ayni şey GTA V icin de gecerli. Ayni ayarlarda videoda 85 FPS alinirken ben 60 FPS aliyorum sorun ne anlamis degilim.
Bir arkadasim var, PC ozellikleri Ryzen 7 4800H GTX 1650 Ti Lenovo Ideapad Gaming 3, GTA V'te orta ayarlarda 230'lari goruyorum diyor. Ben ayni ayarlarda 140'i gecemiyorum. Bilgisayarım onunkine gore daha guclu ama sorun ne anlamis degilim. Yardimci olur musunuz?

Ryzen 5 5600H RTX 3050 Ti Lenovo Ideapad Gaming 3 kullanıyorum.
YouTube'da gordugum inceleme videolarinda CS:GO'da ayni ayarlarda 250-300 FPS alinirkenn ben ayni ayarlarda 120-140 FPS civari aliyorum.
Ayni şey GTA V icin de gecerli. Ayni ayarlarda videoda 85 FPS alinirken ben 60 FPS aliyorum sorun ne anlamis degilim.
Bir arkadasim var, PC ozellikleri Ryzen 7 4800H GTX 1650 Ti Lenovo Ideapad Gaming 3, GTA V'te orta ayarlarda 230'lari goruyorum diyor. Ben ayni ayarlarda 140'i gecemiyorum. Bilgisayarım onunkine gore daha guclu ama sorun ne anlamis degilim. Yardimci olur musunuz?
Sıcaklıklar normal mi?

GTA 5'te 187 FPS sınırı var. Onu geçemezsiniz zaten. Bilgisayarı yüksek performans moduna alın, GTA 5'te MSAA kapatın, CS:GO'da çoklu CPU kullanımı açın, şarja takılı oynayın.

GTA V orta ayarlarda 230 FPS mi? Arkadaşınız pek dürüst biri değil anlaşılan.

Orta ayarlarda 180-200 FPS aliyorum diyor.

GTA 5'te 187 FPS sınırı var. Onu geçemezsiniz zaten. Bilgisayarı yüksek performans moduna alın, GTA 5'te MSAA kapatın, CS:GO'da çoklu CPU kullanımı açın, şarja takılı oynayın.

CS:GO en dusuk coklu CPU acik olmasina ragmen 150-160 aliyor(laptop performans modunda ve şarjda)

8 GB RAM eklemek zorundasınız. Aynı laptopa sahibim ve 1650 Ti modelinden geçiş yaptım. 8 GB 3050 Ti haliyle 16 GB 1650 Ti'den çok daha düşük FPS veriyor.

Ama YouTube'dan ayni ozellikteki laptop incelemesine baktim(RAM'ler de ayni 1x8 ikisi de)
O GTA V yuksek ayarlarda 85 alirken ben 60 FPS aliyorum.

Arkadaşınızın RAM'leri Dual, sizinki Single olabilir.

Hayir ikimizinkide Single benimki 1x8 onunki 1x16.

Sıcaklıklar normal mi?

Evet normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
https://www.hepsiburada.com/lenovo-...x-p-HBCV00000BDM1Y?url_src=and-product-detail (benim pc bu+85wattlik 3050ti)
(Ekran karti daha kotu bi laptop ama ayni ayarlda bu fps yi goremiyorum)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videodaki sistemde ram çift kanal.
Ha bu arada söylemeyi unuttum Bios ayarlarında dahili Gpu bellek ayarı mevcut şuanda 2 gb olarak ayarlı olması lazım onu 512 mb olarak ayarlayın.
Şuanda bu sebepten dolayı laptop 6 gb olarak çalışıyor. 512 mb yapınca fps bir miktar artıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı