RTX 3050 Ti laptop FPS düşmesi

Açıkçası pek anlandiramadim, bir de ağır oyunda deneyin hocam orada net görebiliriz belki hangi kullanimda hata var diye, denerken kullanimlarada bakın. Ama CPU fazla ısınıyor.

Termal macun yenile diyeceğim kendisine ama bilgisayar 2 günlük hiç normal değerler değil 95 dereceleri gördü diyor benim 12 senelik laptop yükte maksimum 80-85 derece görüyor bu arkadaşın PC çok anormal değerlere sahip iade etsin bence.

bütün ayarları maxtan ortalama bişeye düşürdüğüm zaman 120-160 fps alıyorum cpu sıcaklığı da 70-80 arası alıyor ayarları maxlarsam cpu sıcaklığı uçuyor gpu sıcaklığı 65in üzerine çıkmadı,
açılışta cpu 90 dereceleri görüyo, map yüklenme esnasında
1658873395810.png

bütün ayarları maxtan ortalama bişeye düşürdüğüm zaman 120-160 fps alıyorum cpu sıcaklığı da 70-80 arası alıyor ayarları maxlarsam cpu sıcaklığı uçuyor gpu sıcaklığı 65in üzerine çıkmadı,
açılışta cpu 90 dereceleri görüyo, map yüklenme esnasında
1658873395810.png
fc 3 denedim az önce sıcaklıklar yine çok yüksek max ayarlarda 60-90fps ortalama (75 80) gördüm özellikle alt tab atarsam oyuna döndüğümde 90lı derecelerde görüyorum cpu sıcaklığını bir de oynarken şarjın azaldığını fark ettim en son 88e kadar düşmüştü ramden veya voltajdan şüpheleniyorum hala bi anlam kazandıramadım olaya

OpenGL bildiğim kadarıyla ekran ile alakalı bir şey gerekli yani onunla bir alakası olduğunu zannetmiyorum.
hocam gta 5 1080p sanırsam optimal ayarlarda 60-80fps civarı, gta 4 her şey maxta 60-80fps civarı arada 40lara düşüyor sanırım optimizasyonla alakalı fc3 maxta yine 60 70 fps civarı, valorantta minimum ayarlarda 110-140 arası maximum ayarlarda 90ın altına hiç düşmedi genelde 110 120 civarı fps veriyor, nfs heat 50-70fps civarı otomatik ayarlarda, 8 ram eklesem bazı oyunlardaki anormal fpsler artar mı, minecraft konusunu hala çözemedim (korsan bu arada) onun dışında gpu sıcaklığı normal fakat cpu sıcaklığı 90 dereceyi görebiliyor minecraft dışında 90ın üstüne nadir çıkıyor genelde 75-85 arası takılıyor yükleme ekranında vs daha fazla oluyor sıcaklık normal mi ram eklersem düşer mi darboğaz falan var mı bilgisayarı iade etmem gerektiğini düşünüyor musunuz hala bir de son olarak benim 3050ti ekran kartı 85w işlemci de sanırım 45w adaptörüm 135w işlemci ve ekran kartından geriye 5w kalıyo bu da epey az dolayısıyla yüksek performans isteyen oyunlarda şarjdayken bilgisayarın şarjı azalıyor fpse etkisi var mıdır bilmem ama yoksa bile hiç hoş bir durum değil sanırım lenovonun 170w adaptörleri de varmış onu bi sorucam bu da bazı sorunları çözer mi acaba?

Son düzenleme:
FPS değerlerinize bir sorun yok hocam, sicakliklarda gayet iyi Minecraft'in optimizasyon özürlü bir oyun olduğunu sayarsak. +8 RAM eklerseniz Valorant gibi CPU based oyunlarda fpsniz çokça artar diğer oyunlarda da drop oranınız azalır. Evet o modelde adaptör yetersiz geliyor +8 daha eklerseniz sistem iyice hızlı şarj yemeye başlar onu servisten değiştirmeniz lazım hocam.

FPS değerlerinize bir sorun yok hocam, sicakliklarda gayet iyi Minecraft'in optimizasyon özürlü bir oyun olduğunu sayarsak. +8 RAM eklerseniz Valorant gibi CPU based oyunlarda fpsniz çokça artar diğer oyunlarda da drop oranınız azalır. Evet o modelde adaptör yetersiz geliyor +8 daha eklerseniz sistem iyice hızlı şarj yemeye başlar onu servisten değiştirmeniz lazım hocam.
hocam bugün arayacaktım mesai saatlerine denk gelemedim hafta sonu da ulaşamıyoruz sanırım sizin bilginiz varsa bilgi verebilir misiniz eskisini alıp yenisini mi verirler direkt ücret karşılığı mı verirler yoksa hiç umurlarında olmaz mı

Geri
Yukarı