Çözüldü RTX 3050 Ti laptop oyunlarda FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CoRnHuBTR

Hectopat
Kek günü
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Uzm. Öğrenci, Full time olarak Gamer
Selam, arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi FPS düşmesi sorunum var. Daha önce de bu sorun hakkında konu açmıştım fakat yardım edebilen olmadı. Benim sorum şu; bu sisteme göre FPS değerleri normal mi? Değilse ne yapabilirim?
(Mesela r. E. 7 biohazard oynarken 100 FPS'de oynuyorum birden 60, 70'e düşüyor. Veya Kena'da 40 FPS sabitken 20'ye düşüyor, gördüğünüz üzere Dying Light oynarken 20'lere düştü ki genellikle 30 FPS civarında oluyor.
(Not: Oyunların hepsinde en yüksek ayarları kullanıyorum.)
Şimdiden teşekkürler.

anakart.png

gpu.png

Dosya Ekleri

• sds-min.png
    sds-min.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 61
  • ssd.png
    ssd.png
    66,5 KB · Görüntüleme: 54
  • ram.png
    ram.png
    74,6 KB · Görüntüleme: 39
  • ram hızı.png
    ram hızı.png
    94,7 KB · Görüntüleme: 40
  • işlemci.png
    işlemci.png
    121,1 KB · Görüntüleme: 51
Çözüm
Selam, arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi FPS düşmesi sorunum var. Daha önce de bu sorun hakkında konu açmıştım fakat yardım edebilen olmadı. Benim sorum şu; bu sisteme göre FPS değerleri normal mi? Değilse ne yapabilirim?
(Mesela r. E. 7 biohazard oynarken 100 FPS'de oynuyorum birden 60, 70'e düşüyor. Veya Kena'da 40 FPS sabitken 20'ye düşüyor, gördüğünüz üzere Dying Light oynarken 20'lere düştü ki genellikle 30 FPS civarında oluyor.
Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1479763

Eki Görüntüle 1479764

Omen kontrolcü uygulamasından Cihazı tam performans moduna geçirdiniz mi?

1660057407417.png
Evet PC modeli victus sistemde 8+8 16 GB var.

Ne yapacağımı anlamadım.

Pil seçeneğine sağ tıklayın güç seçeneklerine tıklayın plan ayarlarını değiştirine tıklayın ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştir aşağı inin ve işlemci güç yönetimine tıklayın sistem soğuma ilkesini prize takılı etken yapın en yüksek işlemciyi 85 yapın.

Pil seçeneğine sağ tıklayın güç seçeneklerine tıklayın plan ayarlarını değiştirin tıklayn ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştir aşağı inin ve işlemci güç yönetimine tıklayın sistem soğuma ilkesini prize takılı etken yapın en yüksek işlemciyi 85 yapın.

Ben bunu yaparak bilgisayarımın ısınma sorununu çözdüm.

Şimdiden teşekkürler.

Eki Görüntüle 1479763

Eki Görüntüle 1479764

1660057407417.png

Çözüm
Pil seçeneğine sağ tıklayın güç seçeneklerine tıklayın plan ayarlarını değiştirine tıklayın ardından gelişmiş güç ayarlarını değiştir aşağı inin ve işlemci güç yönetimine tıklayın sistem soğuma ilkesini prize takılı etken yapın en yüksek işlemciyi 85 yapın.

Ben bunu yaparak bilgisayarımın ısınma sorununu çözdüm.

Benimki şu an 100'de 85'e düşüreyim mi?

Eki Görüntüle 1479788

İndiriyorum şu an.

Dosya Ekleri

• 1660057324733.png
    1660057324733.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 40
Omen kontrolcü uygulamasından cihazı tam performans moduna geçirdiniz mi?

Eki Görüntüle 1479788

Ayarlardan performance moduna aldım. Başka yapacağım bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    173,4 KB · Görüntüleme: 33

Geri
Yukarı