RTX 3050 Ti laptop işlemci isteyen oyunlarda düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

temparda

Hectopat
RAM
Samsung M471A2K43EB1-CWE 1x16GB
SSD veya HDD modeli
Kingston SNV2S1000G 1TB ve Intel SSDPEKNU512GZ 51
Ekran kartı
Nvidia RTX 3050-Ti (Laptop) 4GB
İşlemci
Intel Core i5-11400H
Merhaba arkadaşlar laptopum Minecraft'ta 200 FPS veriyor (1050 ve i5 7500 Sistemde 600FPS'e yakın veriyordu) Valorant'ta 160ı geçmiyor (1050'de aynı sonuçları alıyordum) ve LoL'de 100 FPS falan alıyorum Very Low ve Very highta aynı FPS, FiveM'de 50 FPS ama sadece işlemci isteyen oyunlarda FPS'im düşük. Ne yapmalıyım?

Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir? Aynı sistemin 32GB RAM versiyonuna ben sahibim ve RAM 1x16 iken düşük FPS alıyordum. Aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal RAM kullanırsanız FPS'nin artacaktır fakat laptop olduğu için illaki gücü kısıyor ve tam kullanmıyor performansını yüksek FPS alınan oyunlarda. Normal bir durum bu.

Bilgisayarınızın marka ve modeli nedir? Aynı sistemin 32 GB RAM versiyonuna ben sahibim ve RAM 1x16 iken düşük FPS alıyordum. Aynı RAM'den bir tane daha alıp çift kanal RAM kullanırsanız FPS'nin artacaktır fakat laptop olduğu için illaki gücü kısıyor ve tam kullanmıyor performansını yüksek FPS alınan oyunlarda. Normal bir durum bu.

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...RW?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail yani çift kanal yaparsam artar doğru da hocam sadece işlemci isteyen oyunlarda düşük FPS RDR 2 Ultra 1080p de yerine göre en düşük 40-80 arası veren bir laptop Minecraft'ta 200 FPS veriyor normal mi?

https://www.hepsiburada.com/asus-tu...RW?magaza=Teknorya&url_src=and-product-detail yani çift kanal yaparsam artar doğru da hocam sadece işlemci isteyen oyunlarda düşük FPS RDR 2 Ultra 1080p de yerine göre en düşük 40-80 arası veren bir laptop Minecraft'ta 200 FPS veriyor normal mi?
Evet. Bende de aynı şekilde. Hatta bazen düşük sistem isteyip sadece işlemciye yüklenen oyunlarda, AAA oyunlardan daha az FPS alıyorum. Normal bir durum. Çift kanal yaparsanız performansınız artacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı