RTX 3050 Ti sistem Valorant'ta düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
Hocam laptopu alalı yarım sene oldu. Bakıma göndermem gerekiyor mu sizce?

Nasıl kullandığınıza bağlı düzenli olarak yılda 1 kez yaptırmanız en sağlıklısı olur laptopun bakıma ihtiyacı olsa sıcaklık değerleri artar performansı o yönde etkiler sadece sıcaklık değerleriniz normal şu an.

FPS değerlerin gayet normal.

Hocam CPU'nun %10-15'lerde olması normal mi? 50-60 civarı olması gerekmez mi?

Nasıl kullandığınıza bağlı düzenli olarak yılda 1 kez yaptırmanız en sağlıklısı olur laptopun bakıma ihtiyacı olsa sıcaklık değerleri artar performansı o yönde etkiler sadece sıcaklık değerleriniz normal şu an.

Hocam genelde 75-80 oluyor. Sürekli kullandığım günler 90'a çıkıyor normal mi?

Anladım, ilk dediklerin dışında ne yapmamı önerirsin hocam.

Eğer arkadaşın dediği gibi nihai performansa alırsan bataryayı işlemci daha da ısınacaktır. Şu anda senin laptopun benzeri bir sisteminin FPS videosunu izledim değerler sana yakın. İşlemci kullanımını da MSI Afterburner ile takip et anlık olarak programla takip edersen daha net öğrenirsin. Sen değerlere bakmak için Alt Tab attığında anında sıcaklıklar ve kullanım düşer zaten

Eğer arkadaşın dediği gibi nihai performansa alırsan bataryayı işlemci daha da ısınacaktır. Şu anda senin laptopun benzeri bir sisteminin FPS videosunu izledim değerler sana yakın. İşlemci kullanımını da MSI Afterburner ile takip et anlık olarak programla takip edersen daha net öğrenirsin. Sen değerlere bakmak için Alt Tab attığında anında sıcaklıklar ve kullanım düşer zaten.

Hocam resimde gördüğünüz NitroSense uygulamasından performans moduna alınıyor zaten. Onun yeterli olduğunu düşünüyorum ama CPU'nün %10'larda olması garibime gitti.

Hocam resimde gördüğünüz NitroSense uygulamasından performans moduna alınıyor zaten. Onun yeterli olduğunu düşünüyorum ama CPU'nün %10'larda olması garibime gitti.

Dostum söyledim ya, sen canlı takip etmediğin sürece işlemci kullanımını tam anlayamazsın. Açacaksın Valorant Afterburner kullanmayacaksan GeForce Experience var gir oradan canlı takip et.

Dostum söyledim ya, sen canlı takip etmediğin sürece işlemci kullanımını tam anlayamazsın. Açacaksın Valorant Afterburner kullanmayacaksan GeForce Experience var gir oradan canlı takip et.

GeForce Experience uygulamasından baktığımda benzer değerleri görmüştüm. Bir de RAM'im tek kanal 1x16 daha taktırsam ne kadarlık bir performans artışı olur sizce?

Hocam CPU'nun %10-15'lerde olması normal mi? 50-60 civarı olması gerekmez mi?

Hocam genelde 75-80 oluyor. Sürekli kullandığım günler 90'a çıkıyor normal mi?

Oyun o kadar ihtiyaç görüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı