RTX 3050 vs 3050 Ti laptop

Bütçe arttırıp bunu almanızı öneririm;

2022 Serisi tuflarda iyi degil ama eski seri tuflar kadar da kotu degiller. Victus daha iyi diye kalmis aklimda. Belki yanlis biliyorumdur.

Ayrica Asus 1x16 GB. Yani aslinda performansi normal 3050'lerden de dusuk olucak. Raminin DDR'ini bilmiyorum.

HP'de DDR5 8 GB Ram var. DDR5 SODIMM ramler 1000 TL'den basliyor. Ayni fiyatlar yani.

Asusta 95W 3050, HP'de 115W 3050Ti var sanirim eger saticilar dogru bilgi veriyorsa. HP Oyun bazinda cok daha iyi gibi duruyor.

HP NTSC %45 degerine sahip. Cokta iyi bir deger degil ama oldurmez heralde. Asus'un degerini bilmiyorum.
Ne 115'i hocam 115W 3050 Ti diye bir şey yok.

Üniversite için alıyorum 3060 bütçemi aşar. Bu victusa sonradan RAM takabilir miyim? Uyum sorunu yaşamam değil mi?
Takarsiniz hocam.
2 gram islemci gucu icin neden 1000 TL daha fazla versin? birde DDR5 ramlerden mahrum kalsin?

Bütçe bu civarlara artıyorsa bu laptop daha mantıklı olur hocam:

Saticilar oyle diyor. Firmalar adamakıllı sitesinde bilgi verseydi daha rahat ogrenirdik.

Doğru söylüyorsunuz. Ne sitelerinde doğru dürüst bilgi var ne de kendileri doğru düzgün bilgi verebiliyor.

Bende onu gördüm ama işlemci tarafından Nitro 5 daha iyi diye attım.

Doğru söylüyorsunuz. Ne sitelerinde doğru dürüst bilgi var ne de kendileri doğru düzgün bilgi verebiliyor.
Hem Nitro 5'in soğutması Victus'dan daha iyi ve Victus'un kasası ince bir sorun olur mu bilmiyorum.

Kullanim amacinin ne olduguna gore degisir. Victus daha kaliteli hatirladigim kadariyla.

Oyun performansi lazimsa victus, islemci performansi lazimsa ASUS. Ama bence biraz daha para biriktirip RTX 3060 almak her turlu daha mantikli. 4 GB VRAM darbogazina takiliyor 3050 Ti.

115W 3050 Ti bulunmuyor, victus 75W. TUF 3050 olsa bile denk sayılırlar GPU tarafında.

Bu iyiymiş teşekkürler. Bunda karar kıldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı