RTX 3050'li sistemde Cyberpunk düşük GPU kullanıyor

İşletim sistemi
Windows 11

KenanBulutE

Hectopat
RAM
8GB 4800Mhz DDR5
Ekran kartı
RTX 3050 Max-P
Anakart
Acer Nitro 5 AN515-46 512GB M.2 SSD
İşlemci
Ryzen 5 6600H
Ayarlar yüksek, RTX kapalı, DLSS kalitede. Diğer oyunlarda böyle bir problem var mı bilmiyorum ama Cyberpunk'ta alası var, ekran kartını tam güç kullanmıyor, düz durunca %93-%96'larda geziyor, kafamı çevirdiğim an %0'a düşüp %10 ve altında gezmeye devam ediyor çok tuhaf. NVIDIA denetim masasında 3050 GPU seçili. Ne yapacağım bilemiyorum, tamamen sizdeyim arkadaşlar.

IMG_20240225_014328.jpg

8 GB RAM ile oynayamazsın dostum.

Bende 3050 Ti laptop vardı bir ara, 8 RAM DDR4 ile orta ayarlarda 40 altına düşmüyordu, RAM'im düşük farkındayım ama RAM'den kaynaklandığını düşünmüyorum ama kesinlikle RAM takviyesi şart.

Hem ram yetersiz kalıyor hem de Cyberpunkta bazı sorunlar var ekran kartını kullandırtmıyor. Belki çözülür bir ara da bilmiyorum.

Yani bir çözümü yok.

Apartmanda panam bekliyor şimdi ayıp olmasın bi çözüm yolu yok mu arkadaşlar 😁

Ben sorunumu Windows 10 temiz kurulum ile çözmüştüm. Yani bildiğiniz format. Sürücüleri Windows'a bıraktım ve sadece ekran kartını manuel yükledim.

Bundan önce Acer'in sitesinden bütün sürücüleri manuel kurduğum için almam gereken performansı alamıyordum. Ama dediğim yaptığımda ekran kartı kullanımı arttı. Siz de eğer sürücüleri manuel yüklediyseniz sorun bundan kaynaklı olabilir.

8 GB RAM de tek başına yetersiz. Onu yükseltin mutlaka.

Ayarlar yüksek, RTX kapalı, DLSS kalitede. Diğer oyunlarda böyle bir problem var mı bilmiyorum ama Cyberpunk'ta alası var, ekran kartını tam güç kullanmıyor, düz durunca %93-%96'larda geziyor, kafamı çevirdiğim an %0'a düşüp %10 ve altında gezmeye devam ediyor çok tuhaf. NVIDIA denetim masasında 3050 GPU seçili. Ne yapacağım bilemiyorum, tamamen sizdeyim arkadaşlar.

Eki Görüntüle 2125551
Hocam ram sorununu giderin öncelikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı