Çözüldü RTX 3060 12 GB, R5 5600 sistemde düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

roketcan7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Herkese selam. İnşallah keyfiniz yerindedir. Benim sistemimde Gigabyte RTX3060 12 GB + Ryzen 5 5600 var ve oyunalrda genelde düşük FPS alıyorum nedense. CS:GO'da 190 civarı alıyorum, en düşük ayarlar 4:3 ile oynuyorum. Sıcaklık değerleri normal. Genelde 42 derece civarı oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yapmam lazım peki biliyor musunuz?

CS:GO'da çoklu CPU kullanımını kapatmışım :( şimdi açtım CPU kullanımı 27'ye kadar çıktı FPS de 400 600 arası değişiyor şu an normal mi değerler sizce

Valorant'ta en üstteki ayarı da aç o zaman çoklu izelleştrime mi neydi kapalıysa onu da aç.
Eski sürücülerden birini dener misin 512.59 mesela.
ilk onla oynamıştım onda da aynıydı

şöyle bir tuhaflıkta var en yüksek ayarlarda da aynı civarda alıyorum ama en düşükte de

Eski sürücülerden birini dener misin 512.59 mesela.
Bir de bütün oyunlarda bu şekildemi yoksa sadece CS de mi bu şekilde?
yani fazla oyun denemdim valorantta en düşükte 400 sanırım

Yani fazla oyun denemdim Valorant'ta en düşükte 400 sanırım

Normalde kaç olması gerekiyor? RAM kaçtı bir de göremedim de.

Şu anki güncel sürücüde bir sorun yok diye biliyorum, 512.59 ile arasında taş çatlasa ne kadar FPS oynarki veya oynamaz 1-2FPS anca.

Sadece FPS değil optimizasyonu da değişiyor clock ayarları da aynı şekilde. Ve benim kendi yaptığım testlerde r6s gibi bir oyunda ortalama 30 FPS artışı sağladı benim için. 180-190 değerinden 210-230 aralığına çıktı.

Normalde kaç olması gerekiyor? RAM kaçtı bir de göremedim de.

Sadece FPS değil optimizasyonu da değişiyor clock ayarları da aynı şekilde. Ve benim kendi yaptığım testlerde r6s gibi bir oyunda ortalama 30 FPS artışı sağladı benim için. 180-190 değerinden 210-230 aralığına çıktı.

O işlemci minimum 300 FPS alıyor arada minimum 110 FPS fark var sürücü ile alakalı bir şey değil.

Geri
Yukarı