Çözüldü RTX 3060 12 GB, R5 5600 sistemde düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

roketcan7

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Herkese selam. İnşallah keyfiniz yerindedir. Benim sistemimde Gigabyte RTX3060 12 GB + Ryzen 5 5600 var ve oyunalrda genelde düşük FPS alıyorum nedense. CS:GO'da 190 civarı alıyorum, en düşük ayarlar 4:3 ile oynuyorum. Sıcaklık değerleri normal. Genelde 42 derece civarı oluyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ne yapmam lazım peki biliyor musunuz?

CS:GO'da çoklu CPU kullanımını kapatmışım :( şimdi açtım CPU kullanımı 27'ye kadar çıktı FPS de 400 600 arası değişiyor şu an normal mi değerler sizce

Valorant'ta en üstteki ayarı da aç o zaman çoklu izelleştrime mi neydi kapalıysa onu da aç.
Peki dostum sürücü ile alakası yoksa neden sürücüyü güncelle yazdın o zaman?

Bu forum sürücüyü güncellemeyi bırak, sürücüyü kurmayıp düşük FPS alıyorum diye konu açan adamlarda gördü. Kurulum yapılmadıysa yapılsın diye, güncelle demek istemiştim.

tamam gerilmeyelim lütfen ben bir format deneyeyim o zaman çünkü başka bir sorun yok gibi birşey de
Gerilme yok dost.

İşlemci ekran kartı kullanımı nasıl oyunlarda?
onları bugün kontrol edeyim gece formatladım ilk cs indirdim hala aynı :/

Bu forum sürücüyü güncellemeyi bırak, sürücüyü kurmayıp düşük FPS alıyorum diye konu açan adamlarda gördü. Kurulum yapılmadıysa yapılsın diye, güncelle demek istemiştim.

Gerilme yok dost.
sıkıntı yok

temiz formatladım herşeyi günceleldim ama yine sonuç aynı 289 fps ortlaama

CS:GO'da şu an yeni formatladım en düşük 1024x768 ayarlarında 290 FPS civarında menüde 990 FPS oyuna girerken 850 civarı sonra oyuna girince birden 290'lara düşüyor 260 200 350 arası değişiyor ölüm kamerasında bir anda FPS yükseliyor 600 700 oluyor ama tekrar başlayınca yine düşüyor o civarda geziyor.

gpu %40 civarı cpu %16

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Ne yapmam lazım peki biliyor musunuz?

CS:GO'da çoklu CPU kullanımını kapatmışım :( şimdi açtım CPU kullanımı 27'ye kadar çıktı FPS de 400 600 arası değişiyor şu an normal mi değerler sizce

Valorant'ta en üstteki ayarı da aç o zaman çoklu izelleştrime mi neydi kapalıysa onu da aç.

Çözüm
ne yapmam lazım peki biliyor musunuz

cs go da çoklu cpu kullanımını kapatmışım :( şimdi açtım cpu kullanımı 27 ye kadar çıktı fps de 400 600 arası değişiyor şuan normal mi değerler sizce
Çoklu cpu kullanımı nasıl kapattın hocam, amd için en önemli ayar çoklu çekirdek olduğu için, tek çekirdek kullanıyor o ayarı kapatırsan, 400-600 değerler evet normal, geçmiş olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı