RTX 3060 12 GB vs 4060 8 GB

atawcafar

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ekran kartımı güncellemek istiyorum. Sistemim R5 5600X, 16 GB 3200 MHz RAM, MSI B550M-PRO VDH anakartım var. Ekran kartı olarak GTX 1060 3GB kullanıyordum. Şimdi konu başlığında yazılan ekran kartlarının birini almak istiyorum. Ama kararsız kaldım. Bütçem her ikisine de yetiyor. Günümüzün oyunların Max grafik ayarlarında oynayacağım. Ekran kartı olarak NVIDIA olması lazım. AMD istemiyorum. Hangisini almalıyım. Ve aralarındakı fark nelerdir?

Kas gücü anlamında iki grafik kartı da birbirine denk aslında. Ama Frame Generation gibi daha güncel teknolojileri barındırdığı için 4060 tabiki de.

Fakat 1080p ile sınırlı kalmak istemiyorum DLSS Frame Generation ile 1440p veya daha yüksek çözünürlüklerde ultra detaylara çıkarım VRAM darboğazı yaşamak istemiyorum diyorsanız 4060Ti 16GB'dan aşağısına bakmayın bile.

Son düzenleme:
Ben VRAM'ine göre takıntılı kaldım acaba yeter mi diye. 1080p de oynayacağım
Doom Eternal gibi bazı spesifik oyunlarda 8GB Vram'e sahip kartlarda 1080p'de bile en yüksek detayları açtırmıyor. 8GB üstü Vram istiyor ama çok nadir bu gibi oyunlar. Genel olarak Full HD çözünürlük için 8GB Vram şimdilik yeterli.

Doom Eternal gibi bazı spesifik oyunlarda 8GB Vram'e sahip kartlarda 1080p'de bile en yüksek detayları açtırmıyor. 8GB üstü Vram istiyor ama çok nadir bu gibi oyunlar. Genel olarak Full HD çözünürlük için 8GB Vram şimdilik yeterli.
Teşekkür ederim hocam. 4060 8gb alayım o zaman.

Yeter hocam. 1080p kartı zaten. 12 GB VRAM kullanabilecek kapasitesi yok.
1080p de rahat oynayacaksam, vram sıkıntısı yaşamayacaksam o zaman 4060 ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı