RTX 3060 2K Ultra ayarlarda kaç yıl götürür?

Dostum Witcher 3'ü 750 Ti ile 25-30 FPS ile bitirmişliğim var illa 2K da +100 FPS alınacak diye bir şey yok. 30 karede de oyun oynanabiliyor güzel bir şekilde.
Şimdi ondan bahsedecektim hikayeli oyunlarda 2K ultra ayarlarda kasmadan,donmadan oynatacaksa bana yeterlidir.

6750 XT dediğin kart RTX 3070 rakibi. Onu almalıydın. Zaten 6000 serisinde yazılımsal sorun filan kalmadı.
Daha almadım hocam sadece kararsızım.

Şahsen ben RT performansına önem verdiğim için de biraz RTX taraftarıyım fakat aşağıda bıraktığım videoda 4-5 FPS'de olsa rx 6750 xt RTX 3060 ekran kartına fark atıyor rx 6000 serisi kullanıp RT performansı deneyimleyenler yardımcı olursa sevinirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Şimdi ondan bahsedecektim hikayeli oyunlarda 2K Ultra ayarlarda kasmadan, donmadan oynatacaksa bana yeterlidir.

Daha almadım hocam sadece kararsızım.

6750XT al RTX zannettiğin gibi müthiş bir şey değil hatta bana kalırsa gereksiz bir şey ayrıca AMD yazılım hatası yok artık. 6750XT ile 3060 arasında çok güç farkı var.

Şahsen ben RT performansına önem verdiğim için de biraz RTX taraftarıyım fakat aşağıda bıraktığım videoda 4-5 FPS'de olsa RX 6750 XT RTX 3060 ekran kartına fark atıyor RX 6000 serisi kullanıp RT performansı deneyimleyenler yardımcı olursa sevinirim.

RTX 3060 kullanıyorum. Laptop versiyonu tabii ama çok da bir fark yok. RT performansı berbat. RT istiyorsanız 3060 Ti altı kurtarmaz.

RTX zannettiğin gibi müthiş bir şey değil hatta bana kalırsa gereksiz bir şey
RTX her oyunda olmasa da bir çok oyunda görsel deneyim yaşatabilen (Minecraft, Cyberpunk 2077 ve Dying Light 2 gibi oyunlarda özellikle) bir teknoloji. Gereksiz bir şey demek her şeyden önce grafik teknolojilerinde gelişmeye ne gerek var canım demeye benziyor. Sırf donanım gücü ve maliyeti fazla diye bir teknolojiye gereksiz demek, hani desem ayıp olur ama o tabir demek işte. Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş diye boşa dememişler. Bugün NVIDIA tartışmasız RT performansında fark atıyor, şu an sistem toplasam mecburen NVIDIA almak zorundayım örneğin 3070 Ti seviyesinde bir ekran kartı alırdım çünkü RTX benim gözüme hoş gelen bir şey ve şu an sistem toplasam 3070 Ti 6900 XT ile benzer RT performansına sahip ve 6900 XT gibi büyük ve daha yüksek güç tüketen bir kartı almaktansa mecburen 3070 Ti almak zorundayım. Çünkü AMD RT performansı iyi değil şu süreçte, keza FSR 2.0'ın hala yaygın olmaması bir etken. Keşke AMD'nin de RT performansı iyi olsa ama yapacak bir şey yok. Her şey kas gücü değil arkadaşım, teknolojiler de önemli.

Geri
Yukarı