RTX 3060 5800 TL!

Screenshot_3.png

:)

Türkiye'de çok uzun süredir Palit adı altında satılıyorlar. Ülkenin çoğu toprağı Asya'da, firma da Çinli olunca normaldir 😄.

Aynen hocam, dediğiniz gibi marka bilinirliğinden olabilir. Ama yine de bir koymadı değil ne yalan söyleyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynen hocam, dediğiniz gibi marka bilinirliğinden olabilir. Ama yine de bir koymadı değil ne yalan söyleyeyim.

Fark etmiyor bence, Palit ismi de güzel. Gainward sonradan Palit tarafından satın alındı ve aynı şirket oldular. Palit o zaman kadar daha fazla ülkede yaygındı Gainward biraz daha ufak yeri kapsıyor. Amerika'da da Palit daha yaygın diye biliyorum.

15 gün önce 9300 liraya TR garantisiz ASUS TUF 3070 Ti aldım. 3060'ın bu kadar kısa zamanda ucuzlayacağını bilseydim bekleyip 3060 alırdım. 2K monitörü de satıp 1080P'ye geçerdim. Param da cebimde kalırdı.

15 gün önce 9300 liraya TR garantisiz ASUS TUF 3070 Ti aldım. 3060'ın bu kadar kısa zamanda ucuzlayacağını bilseydim bekleyip 3060 alırdım. 2K monitörü de satıp 1080P'ye geçerdim. Param da cebimde kalırdı.

Aynı ekran kartını aynı paraya bende satın aldım ama. Sen 3070 Ti ile 3060 karşılaştırmasını para olarak yap. Ama ben şahsen 5800 de olsa bu 3060'a para vermek istemem. Sebebi 3070 Ti daha güçlü bir ekran kartı olmasına rağmen. 3060 12 GB ekran kartı çoğu zaman 12 GB göremiyecek bir ekran kartı. Bellek hızı buna müsaade etmeyecek. Uzun vadeli PC de en iyi seçim minimum 3070 Ti bence. Fakat kartım yok param bu kadar diyen biri içinse. Al bu 3060'ı git derim.

Sebebi 3070 Ti daha güçlü bir ekran kartı olmasına rağmen. 3060 12 GB ekran kartı çoğu zaman 12 GB göremeyecek bir ekran kartı

Bu kısım doğru değil çünkü 2K için asıl yetersiz olan 8 GB VRAM. Ray Tracing teknolojisi direkt VRAM yer bu da yeri geldiğinde RTX 3070'in, 3060 tarafından geçilmesine de neden olur. Tabii saf kas gücünde 8 GB iş görecektir ama kartın asıl unsuru olan RT teknolojisine geçtiğimizde 10 GB ve üzeri daha değerli.

Geri
Yukarı