RTX 3060 90 dereceye çıkıyor

Arkadaşlar sistemim:
RTX 3060 ekran kartı.
AMD Ryzen 3600 işlemci.
Şu an yaz aylarındayız sistemimde ciddi bir ısınma sorunu var kışın böyle değildi ekran kartım 85-90 derecelere çıkıyor sıcaklığı, ne yapmak lazım soğutucumu değiştirmek lazım, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistemim:
RTX 3060 ekran kartı.
AMD Ryzen 3600 işlemci.
Şu an yaz aylarındayız sistemimde ciddi bir ısınma sorunu var kışın böyle değildi ekran kartım 85-90 derecelere çıkıyor sıcaklığı, ne yapmak lazım soğutucumu değiştirmek lazım, önerilerinizi bekliyorum.
Kasada sıkıntı olabilir ya da ekran kartı yeni değilse termal macunu yenilenebilir

Arkadaşlar sistemim:
RTX 3060 ekran kartı.
AMD Ryzen 3600 işlemci.
Termal macun yenilemesi ne zaman yaptınız?

Kasada sıkıntı olabilir ya da ekran kartı yeni değilse termal macunu yenilenebilir

PC ye alalı 9 ay fln oluyor zaten Ekimin ilk haftası almıştık termal macun da ozaman sürülmüştü

Termal macun yenilemesi ne zaman yaptınız?
9 ay fln oldu

Soba gibi kasa ön panel stok ise delmenizi öneririm.
camı çıkarıp vantilatörle serinletmeyi düşünüyorum

ekran kartını 130w kullandığında laptopun soğutma sistemi zayıf kalabiliyor, Legion 5 pro kullanıyorum bendede aynı problem var malesef

Geri
Yukarı