RTX 3060 - 90W ile 115W arasındaki fark nedir?

LukaEYES

Decapat
Daha fazla  
İyi günler. RTX 3060'lı laptop almak istiyorum fakat internette oyun testlerine baktığımda ekran kartının gücü 115W olarak görünüyor. Fakat benim baktığım Monster Notebook'un içindeki RTX 3060'ın gücü 90W (En Yüksek Grafik Gücü; 90Watt + 15 Watt dB 2.0) olarak görünüyor. Arada ne kadar fark vardır bilemiyorum. Yardım edebilirseniz çok sevineceğim.

Almayı düşündüğüm laptop: Tulpar T5 V22.1.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler. RTX 3060'lı laptop almak istiyorum fakat internette oyun testlerine baktığımda ekran kartının gücü 115W olarak görünüyor. Fakat benim baktığım Monster Notebook'un içindeki RTX 3060'ın gücü 90W (en yüksek grafik gücü; 90Watt + 15 Watt dB 2.0) olarak görünüyor. Arada ne kadar fark vardır bilemiyorum. Yardım edebilirseniz çok sevineceğim.

Almayı düşündüğüm laptop: Tulpar T5 V22.1.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Daha fazla Watt daha çok Mhz yani daha çok performans anlamına denk geliyor.

İyi günler. RTX 3060'lı laptop almak istiyorum fakat internette oyun testlerine baktığımda ekran kartının gücü 115W olarak görünüyor. Fakat benim baktığım Monster Notebook'un içindeki RTX 3060'ın gücü 90W (En Yüksek Grafik Gücü; 90Watt + 15 Watt dB 2.0) olarak görünüyor. Arada ne kadar fark vardır bilemiyorum. Yardım edebilirseniz çok sevineceğim.

Hocam eğer 90+15 ise Clevo üretimidir ve kötüdür diye biliyorum @Radeon RX 5500M hocam öyle miydi?

Yüksek watt'ın artısı:

• Daha fazla performans.
  • Daha yüksek sıcaklık.

Ancak gene de modelden modele değişir. Kimi laptoplardaki 115W GPU, başka modellerdeki 80W GPU'dan daha serin çalışabilir. Performans konusunda da aralarında ahım şahım fark olmuyor. Sadece Max-Q ile Max-P arasında fark var ancak gene de bir 3060-3070 arasındaki fark kadar fazla değil.

Clevo bu, uzak durun.

Geri
Yukarı