RTX 3060 FS2020 90 derece normal mi?

Bütçe
0

Erdal Etiler

Femtopat
Daha fazla  
LAPTOBUM

Herkese merhabalar. Yukarıda vermiş olduğum bağlantıdaki sisteme sahibim. Boşta 50 C gibi sıcaklık alırken, Flight Simulator 2020'de Ultra ayarlarda 1 saat falan uçuş yapınca ya da yüksek grafikli oyunlar oynayınca 90 C'ye kadar çıkıyor ve fan Turbo'da çalışıyor. Bunun herhangi bir zararı olur mu? 3060 için değerler normal mi? Bilgilendirirseniz içimi rahatlatırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
LAPTOBUM

Herkese merhabalar. Yukarıda vermiş olduğum bağlantıdaki sisteme sahibim. Boşta 50 C gibi sıcaklık alırken, Flight Simulator 2020'de Ultra ayarlarda 1 saat falan uçuş yapınca ya da yüksek grafikli oyunlar oynayınca 90 C'ye kadar çıkıyor ve fan Turbo'da çalışıyor. Bunun herhangi bir zararı olur mu, 3060 için değerler normal mi bilgilendirirseniz içimi rahatlatırsınız.

Hocam bende de aynı cihaz var, ve bende bazı oyunlarda 90-92 leri gördüm, ben laptopun işlemcisinin sürekli agresif modda çalışmasını kapattım. İnternette nasıl yapıldığı anlatılıyor aşağıya geçen hafta bu sebeple açtığım konuyu bırakıyorum, orada ki youtube videosunda tarif edilen işlemi yaparsanız baya katkısı oluyor.

Bu işlemi yaptığınızda daha önce 90-92 olan oyunlar 78-80-82 civarı geziyor. Birde laptopun arkasını biraz kaldırarak konumlandırın. Direk masa veya sehpa üstünde kullanmaya göre daha iyi hava akışı sağlıyor bu.
Bahsettiğim ayarı yaptığınızda oyunlarda herhangi bir fark edilir performans kaybı yaşamayacaksınız.

Hocam bende de aynı cihaz var, ve bende bazı oyunlarda 90-92 leri gördüm, ben laptopun işlemcisinin sürekli agresif modda çalışmasını kapattım. İnternette nasıl yapıldığı anlatılıyor aşağıya geçen hafta bu sebeple açtığım konuyu bırakıyorum, orada ki youtube videosunda tarif edilen işlemi yaparsanız baya katkısı oluyor.

Bu işlemi yaptığınızda daha önce 90-92 olan oyunlar 78-80-82 civarı geziyor. Birde laptopun arkasını biraz kaldırarak konumlandırın. Direk masa veya sehpa üstünde kullanmaya göre daha iyi hava akışı sağlıyor bu.
Teşekkür ederim hocam. Hemen uyguluyorum. Bir şey soracağım laptobu şarz etmek için taktığınız adaptörde de bu ısınmayı yaşıyor musunuz ?

Adaptör ısınıyor evet hocam ama hemen hemen birçok oyuncu laptop adaptöründe bu şikayeti duyuyorum o çok takıldığım bir konu değil açıkçası :) Standart laptoplara göre daha büyük adaptörlerle geliyor malum.

Adaptör ısınıyor evet hocam ama hemen hemen birçok oyuncu laptop adaptöründe bu şikayeti duyuyorum o çok takıldığım bir konu değil açıkçası :) Standart laptoplara göre daha büyük adaptörlerle geliyor malum.
Gt730 ekran kartlı bir sistemden geçince, böyle sorunlarda tereddüt edip korkuyorum. ama içim biraz rahatladı umarım attığınız konudaki video dediğiniz gibi yardımcı olur.

Teşekkür ederim hocam. Hemen uyguluyorum. Bir şey soracağım laptopu şarj etmek için taktığınız adaptörde de bu ısınmayı yaşıyor musunuz?

Hocam adaptörün ısınması bir problem oluşturmaz ancak çok aşırı ısınmaması gerekir. Onun haricinde 90 dereceler artık kabul edilebilir ısılar diyebiliriz.

Son düzenleme:
Hocam undervolt yapabilirsiniz. En güvenebileceğiniz rehberi @erengore hocam yapmış. Ayrıca adaptörün ısınması bir problem oluşturmaz.
Bu işlemler sadece intel işlemcilerde geçerlidir notu geçilmiş hocam. Amd Ryzen 7 kullanıcısıyım.

Geri
Yukarı