RTX 3060 ile mining kârı ne kadar olur?

Quadranil1

Hectopat
Makaleler
6
Son olaylarda LHR kilidi kırılmıştı sanırsam şu an ben Ethereum kazsam ne kadar kar ederim aylık veya yıllık kaç dolar kârım olur?

Yukarı da ki arkadaş neredeyse tamamen doğru fiyatlandırma uyguluyor.
Şahsen 3060 ile minin yapan birisi olarak biliyorum.
Aylık cebine ufak rakamlar olsa da harçlığını çıkarıyorsun.
Ancak amacınız fazlasıyla kar etmek ise bir tane ile olmuyor ileride yanına bir kaç tane 1660S ya da bir tane daha 3060 koyarsanız welcome to paradise. :D

Yukarı da ki arkadaş neredeyse tamamen doğru fiyatlandırma uyguluyor.
Şahsen 3060 ile minin yapan birisi olarak biliyorum.
Aylık cebine ufak rakamlar olsa da harçlığını çıkarıyorsun.
Ancak amacınız fazlasıyla kar etmek ise bir tane ile olmuyor ileride yanına birkaç tane 1660S'ya da bir tane daha 3060 koyarsanız welcome to paradise. :D

Mesela diyelim 10bin TL'den 5 tane RTX3060 aldık. Bunun aylık kazancı aylık 2500 TL mi olur elektrik dahil.

Mesela diyelim 10bin TL'den 5 tane RTX3060 aldık. Bunun aylık kazancı aylık 2500 TL mi olur elektrik dahil.
Tabi ki de hayır 5 tane 3060 alsanız hepsini 50 Mh/s olarak hesaplarsak total de 250 Mh/s eder.
Aldığınız dönemin ETH değerini ya da kazdığınız farklı bir madenin değerini göz önünde bulundurursak çok daha güzel karlar elde edersiniz.

Tabii ki de hayır 5 tane 3060 alsanız hepsini 50 Mh/s olarak hesaplarsak Total de 250 Mh/s eder.
Aldığınız dönemin ETH değerini ya da kazdığınız farklı bir madenin değerini göz önünde bulundurursak çok daha güzel karlar elde edersiniz.

Cahilliğime ver bu konulardan pek anlamıyorum. Sadece ekran kartı almak yeterli oluyor mu yoksa o ekran kartlı sistem mi olması gerekiyor kazım yapılabilmesi için. Yani 5 tane RTX3060 alacaksam RTX3060'ı besleyebilecek işlemci anakart vs olmasıda gerekiyor mu 5 tane ayrıyeten?

RTX 3060'lardan 50 Mh/s alman için ya LHR'siz ya da V1 olmaları lazım. Piyasada şu an sıfır olarak ikisini de bulman imkansız, piyasadakiler V2 ve bunlar şu an için kırılmadi. LHR 3060'lar da 34 MH/S gibi bir değere sahip.

Düzenleme: V2'de kırılmış hadi hayırlısı.

Son düzenleme:
RTX 3060'lardan 50 Mh/s alman için ya LHR'siz ya da V1 olmaları lazım. Piyasada şu an sıfır olarak ikisini de bulman imkansız, piyasadakiler V2 ve bunlar şu an için kırılmadi. LHR 3060'lar da 34 MH/S gibi bir değere sahip.

Sizin deyiminizle 34MH/S ile 5tane RTX3060'ın aylık kazancı ne kadar olur peki?

Cahilliğime ver bu konulardan pek anlamıyorum. Sadece ekran kartı almak yeterli oluyor mu yoksa o ekran kartlı sistem mi olması gerekiyor kazım yapılabilmesi için. Yani 5 tane RTX3060 alacaksam RTX3060'ı besleyebilecek işlemci anakart vs olmasıda gerekiyor mu 5 tane ayrıyeten?
Önemli olan ekran kartlarını takacak anakart ve besleyecek PSU olması. Anakart'a bütün kartları takmak için Riser'e ihtiyac var. Tabi yine işlemci ve ram de takman lazim sisteme, mantık olarak bütün PC parçaları lazım aslında. Sadece sistemi açabilecek ucuz bir işlemci ve ram yetiyor yani güçlü bir işlemciye falan ihtiyacın yok.
Sizin deyiminizle 34MH/S ile 5tane RTX3060'ın aylık kazancı ne kadar olur peki?
Günlük şu an için 5 dolar falan.

Geri
Yukarı