RTX 3060 ile mining kârı ne kadar olur?

Cahilliğime ver bu konulardan pek anlamıyorum. Sadece ekran kartı almak yeterli oluyor mu yoksa o ekran kartlı sistem mi olması gerekiyor kazım yapılabilmesi için. Yani 5 tane RTX3060 alacaksam RTX3060'ı besleyebilecek işlemci anakart vs olmasıda gerekiyor mu 5 tane ayrıyeten?
Estağfurullah hocam ne cahilliği anlatmaktan zevk duyarım.
Mining yapmak için aşırı derece de güçlü işlemcilere ihtiyacımız yok elbette mining yaparken işlemci de kullanılıyor ama çok düşük değerlerde.
Gidip bir tane 1K fiyatında işlemci alsanız mesela R5 1500x bu size kat kat yetecektir.

Çoklu ekran kartı kullanılacaksa mining yaparken dikkat edilecek en büyük husus GPU için ayrılan PCI hat sayısına dikkat etmek gerekli.
Sistemin muazzam derece de son teknoloji olmasına hiç gerek yok.

Önemli olan ekran kartlarını takacak anakart ve besleyecek PSU olması. Anakarta bütün kartları takmak için Riser'e ihtiyac var. Tabii yine işlemci ve RAM de takman lazim sisteme, mantık olarak bütün PC parçaları lazım aslında. Sadece sistemi açabilecek ucuz bir işlemci ve RAM yetiyor yani güçlü bir işlemciye falan ihtiyacın yok.

Günlük şu an için 5 dolar falan.

Aylık 150dolar desek 2287TL yapar yaklaşık. Elektrik faturasını çıkarırsak aylık 2K falan o zaman.
Estağfurullah hocam ne cahilliği anlatmaktan zevk duyarım.
Mining yapmak için aşırı derece de güçlü işlemcilere ihtiyacımız yok elbette mining yaparken işlemci de kullanılıyor ama çok düşük değerlerde.
Gidip bir tane 1K fiyatında işlemci alsanız mesela R5 1500X bu size kat kat yetecektir.

Çoklu ekran kartı kullanılacaksa mining yaparken dikkat edilecek en büyük husus GPU için ayrılan PCI hat sayısına dikkat etmek gerekli.
Sistemin muazzam derece de son teknoloji olmasına hiç gerek yok.

Anladım teşekkür ederim. Kilitsiz RTX3060 ile aylık asgari ücret civarında bir para kazanabilmek için 100.000 lira civarı yatırım gerekiyor anladığım kadarıyla.

RTX 3060'lardan 50 Mh/s alman için ya LHR'siz ya da V1 olmaları lazım. Piyasada şu an sıfır olarak ikisini de bulman imkansız, piyasadakiler V2 ve bunlar şu an için kırılmadi. LHR 3060'lar da 34 MH/S gibi bir değere sahip.
V2 versiyonları da kırıldı birkaç gün önce. Denedim ve 50 mh alabildim kendi V2 kartımla.

RTX 3060'lardan 50 Mh/s alman için ya LHR'siz ya da V1 olmaları lazım. Piyasada şu an sıfır olarak ikisini de bulman imkansız, piyasadakiler V2 ve bunlar şu an için kırılmadi. LHR 3060'lar da 34 MH/S gibi bir değere sahip.
Kırıldı LHR.

Anladım teşekkür ederim. Kilitsiz RTX3060 ile aylık asgari ücret civarında bir para kazanabilmek için 100.000 lira civarı yatırım gerekiyor anladığım kadarıyla.
Şu an hesaplasak en düşük 3060 9K dan da var ama 5 tane o fiyata var mı bilemeyiz o nedenle biz 5x11.000=55.000 desek.
Taş çatlasın 5K PSU ya gitse ki o kadar gitmez bile.
+66.000TL bir tane kıytırık 720p monitör alalım. 500 TL bile değil ama diyelim.
66.500TL. Bir tane de anakart alalım 4K diyelim. 70.500TL.
Bir tane yarasa stil rig alalım marangoza bile yaptırırsın. 1500TL de ona verelim.
72.000TL yani biraz zorlanırsa 100.000TL ile başladıysak bu işe 2 tane daha 3060 alabilirsiniz.
100 bin TL karşılığında şu an her sistemi ile birlikte 7 tane 3060 alabiliyorsunuz.

Amorti etmek ETH'nin yükselmesine ve düşmesine bağlı.
Ama kazancınız elbette güzel olacaktır.

V2 versiyonları da kırıldı birkaç gün önce. Denedim ve 50 mh alabildim kendi V2 kartımla.

Kırıldı LHR.

Benim bilgiler biraz geride kalmış öyleyse:-(

50 Mh/s üzerinden hesaplarsak (elektrik dahil):

Günlük: 1.14$
Haftalık: 8$
Aylık: 34$
Yıllık: 416$

Hocam şu an RTX 3060 alephium performansı böyle görünüyor sizce doğru mu?

1652205543436.png

Son olaylarda LHR kilidi kırılmıştı sanırsam şu an ben Ethereum kazsam ne kadar kar ederim aylık veya yıllık kaç dolar kârım olur?
Dostum bende 2 ayrı rig var 1. Rig 5 adet 3060 dan oluşuyor günlük şuanda 7.2 dolar geliyor 2. Rig de dahil olursa günlük 17 dolar getirisi var tabi bu elk. dahil değil ayda 3 bine yakın elk faturası geliyor bu riglere bilgin olsun

Dostum bende 2 ayrı rig var 1. rig 5 adet 3060'dan oluşuyor günlük şu anda 7.2 dolar geliyor 2. rig de dahil olursa günlük 17 dolar getirisi var tabii bu elk. Dahil değil ayda 3 bine yakın elk faturası geliyor bu riglere bilgin olsun.

Elektrik faturasını ödediğinde geriye sana kaç para bırakıyor son bu 3 ayda 5 adet RTX3060 dostum.

Geri
Yukarı