RTX 3060 ile NiceHash mining nasıl yapılmalıdır?

NMK

Centipat
Daha fazla  
1629983125507.png

1629983171715.png

RTX 3060 Aorus Elite V1 Ekran Kartım var. NiceHash üzerinden mining yapmaya başladım. Günde 15-16 saat yapmayı planlıyorum.
Overclock ayarlarım nasıl?
NiceHash üzerinden nasıl ödeme alabilirim?
Bilmediğim yapmam gereken başka bir şey var mı?
Ve aldığım 22 MH/s'lik değeri nasıl yükseltirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aldığınız hashrate çok düşük. Kartınızda kilit mevcut şu an.

v1 model ekran kartınız var ne güzel, ekran kartı driverlarını "nvidia uninstaller tool" gibi programlarla kalıcı olarak kaldırıp 470.05 driverı kurun. Kilidiniz kalkacaktır.

Ayrıca overclock programınız varken ve siz manuel olarak oc yapabiliyorken neden nicehash kullanmaktasınız? Ethermine, Binance gibi havuzlar üzerinden kendiniz eth kazmalısınız bence yani ben bunu önermekteyim.

Aldığınız hashrate çok düşük. Kartınızda kilit mevcut şu an.

v1 model ekran kartınız var ne güzel, ekran kartı driverlarını "nvidia uninstaller tool" gibi programlarla kalıcı olarak kaldırıp 470.05 driverı kurun. Kilidiniz kalkacaktır.

Ayrıca overclock programınız varken ve siz manuel olarak oc yapabiliyorken neden nicehash kullanmaktasınız? Ethermine, Binance gibi havuzlar üzerinden kendiniz eth kazmalısınız bence yani ben bunu önermekteyim.
hocam kurdum şu an 47 mh alıyorum ancak bunu 50 ye nasıl çekerim bilmiyorum
yaklaşık 4 saattir çalışıyor

Zaten o ekran kartınız 47 mh alıyor diye bilmekteyim. Fazlası oluyor mu bilgim yok ama rtx 3060ları hep 47mh görüyordum.

Bellek hızını yani memory clock yükseltebilirsiniz fakat gereğinden fazla yükseltmek ekran kartınıza zarar verebilir ya da görüntü gidebilr/hatalar çıkabilir. Sizin sorumluluğunuzda.

Ayrıca altını çizerek söylüyorum, nicehash kullanmak yerine Ethermine kullanmanızı tavsiye etmekteyim.

Zaten o ekran kartınız 47 mh alıyor diye bilmekteyim. Fazlası oluyor mu bilgim yok ama rtx 3060ları hep 47mh görüyordum.

Bellek hızını yani memory clock yükseltebilirsiniz fakat gereğinden fazla yükseltmek ekran kartınıza zarar verebilir ya da görüntü gidebilr/hatalar çıkabilir. Sizin sorumluluğunuzda.

Ayrıca altını çizerek söylüyorum, nicehash kullanmak yerine Ethermine kullanmanızı tavsiye etmekteyim.
hocam fark nedir nice hash benim yerime ayar yaptığı için güzel değerler alıyorum kazanç farkı var mı arasında?

Ideal olmayan ayar yapmışsınız. Power Target yazan şeyi yüzde 60 yapın, Gpu Boost yazan değeri -300 yapın ve memory clock’u çok az daha arttırın 100 mhz kadar arttırabilirsiniz.

Hocam bu ayarları çoktan değiştim
Eki Görüntüle 1149578
Böyle yaptım nasıl?

Power limiti biraz daha düşürebilirsiniz, kazım hızında değişim olmazsa Power limiti alabildiğiniz en düşük değere alın. Memory Clock'u fazla arttırmışsınız stabil olduğunu sanmıyorum. Mining yaptığınız CMD ekranında hiç incorrect/invalid share aldınız mı?

Geri
Yukarı