RTX 3060 laptopa 2K ekrana yeterli gelir mi?

jaxbabaa

Yoctopat
Daha fazla  
Monster T5 21.6 modelini almayı düşünüyorum. RTX3060 115+15 W ekran kartı ve 2K QHD ekrana sahip bazı yerlerde bu ekran kartının bu ekran için az geleceği yazılmış böyle bir durum söz konusu mu acaba? Bu arada öyle son nesil AAA oyunlar oynamıyorum daha çok mühendislik işleri yapacağım. Oyunları arada sırada oynuyorum.

Doğal çözünürlükte o VRAM'de 1080p'de bile tüm ayarları dibe çekemiyoruz. Kenar yumuşatma olarak DLSS kullanıldığı takdirde mümkün.

Evet yeterli gelir, oyun ön planda değilmiş zaten. 60-75 olan seçenekler de sizin için iyi olur.

Evet yeterli gelir, oyun ön planda değilmiş zaten. 60-75 olan seçenekler de sizin için iyi olur.
65-70 seçenekleri derken anlamadım hocam
Ve şunu da sormak istiyorum ekran 165Hz genelde gördüğüm 2k ekranlarda 60Hz oluyor yani bu ekran çok üst düzey bir ekran sanırsam çok da iyi bilmiyorum bu teknik detayları. 165 Hz olmasının negatif mi pozitif mi olur etkisi

Son düzenleme:
65-70 seçenekleri derken anlamadım hocam
Ve şunu da sormak istiyorum ekran 165Hz genelde gördüğüm 2k ekranlarda 60Hz oluyor yani bu ekran çok üst düzey bir ekran sanırsam çok da iyi bilmiyorum bu teknik detayları. 165 Hz olmasının negatif mi pozitif mi olur etkisi
60Hz, 75Hz modellerden bahsettim. 245E1S, 275E2FAE gibi.

144Hz, 165Hz gibi yüksek frekanslar yüksek çözünürlük ile birleştiği zaman maliyet, zorluk ve fiyat artıyor.
Pozitif etkisi olur ama sizin işinize yaramayacağından daha iyi modellere göre negatif etkie dönüyor bu.

Çoğu oyunda yeterli AAA oyunlarda (yeni çıkan) 40FPS civarında düşebiliyor 2K'da.
VRAM konusunda evet birazcık sıkıntı olabilir gibi ama neyse ki DLSS var.

3060'lı bir kartta 2k oyun oynanamaz mı diyorsun? Çünkü bende 3060 laptop alacağım ve 2k oynamak istiyorum ? Bilmediğimden soruyorum. Oynanabiliyor diye biliyodum ama
DLSS olmadan max ayarlarda akıcı oynanmaz. Zaten VRAM limitine takılman muhtemel. Ben de aynı kartı kullanıyorum, 6 GB küfür gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı